Dlodlo VR1: Najbardziej zgrabne okulary do rzeczywistości rozszerzonej?

Okulary do VR-u muszą być brzydkie, duże i obciążać mięśnie znajdujące się w okół głowy użytkownika? Niekoniecznie. A przynajmniej tak twierdzą Chińczycy.

Gogle VR nie muszą być duże i ciężkie! Nie, nie chodzi o namiastki z kartonu. Widoczne na zdjęciu powyżej okulary to niemal pełnoprawny zestaw do VR-u. Nazywa się Dlodlo VR1 i jeśli chodzi o specyfikację, nie odbiega zbytnio od tego, co oferują Oculus Rift i HTC Vive:

  • rozdzielczość: 2400 x 1200 (1200 x 1200 na oko)
  • odświeżanie: 90 Hz
  • pole widzenia: 105°
  • odwzorowanie kolorów: 72% NTSC

Pomijając odwzorowanie kolorów, reszta jest w zasadzie identyczna jak u HTC i Oculusa! Tym, co robi największe wrażenie, są jednak wymiary i waga tych gogli. Ich grubość wynosi bowiem zaledwie 16 milimetrów, a waga - 88 gramów! No dobrze, a kruczki?

Reklama

Po pierwsze - Dlodlo V1 nie rejestrują przesunięć głowy, a jedynie jej obroty. Na to samo cierpiały pierwsze wersje Oculusa, ale później to poprawiono, więc z Dlodlo może być podobnie.

Po drugie - Dlodlo to firma chińska, która pierwotnie starała się (bez powodzenia) zdobyć fundusze przy pomocy Kickstartera. Teraz, dzięki zaprezentowaniu na CES-ie działających prototypów, powinno być z tym lepiej, choć daty premiery ani ceny nie podano.

Po trzecie zaś - istotna jest zgodność ze standardami. Na widocznym poniżej oficjalnym filmiku przygotowanym na potrzeby Kickstartera Dlodlo chwali się jedynie połączeniem ze smartfonem. Na stronie domowej firmy pecet jest już wprawdzie widoczny (pojawia się też nazwa: Home Edition), ale szczegółów brak. Tym niemniej skoro już teraz można zrobić gogle do VR-u, które nie przerażają wielkością, to pozostaje czekać, aż do odchudzania swoich urządzeń wezmą się duzi producenci.

Już dziś możesz wesprzeć WOŚP! Czekamy na Ciebie na pomagam.interia.pl!

CD Action

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy