Reklama

Dev kit i nowy pad do PlayStation 5 na zdjęciach!

​Jeśli po ostatnich grafikach i wnioskach patentowych nie mogliście się doczekać, żeby naprawdę zobaczyć jak wyglądają nowe urządzenia od Sony, to mamy dobre wieści.

Jakiś czas temu w sieci znalazło się zdjęcie dev kitu udostępnianego przez Sony deweloperom, które miało być wskazówką na temat tego, czego możemy się spodziewać po PS5 w zakresie designu. To pochodziło ze strony Zone of Tech i mocno przypominało wnioski patentowe firmy, w związku z czym LetsGoDigital pokusiło się o stworzenie renderu z domniemanym wyglądem konsoli - w efekcie otrzymaliśmy nietypowe futurystyczne urządzenie z wcięciem w kształcie litery V na górnym panelu.

Później w sieci pojawiły się zaś wnioski patentowe, dzięki którym poznaliśmy pomysł Sony na nowego DualShocka. Wcześniej wiedzieliśmy już, że ten doczekać ma się adaptacyjnych spustów oraz technologii haptycznej w miejsce przestarzałej już wstrząsowej, a grafiki pokazały też spodziewany design i kilka ciekawych szczegółów, jak brak podświetlanego paska, który negatywnie wpływał na czas pracy kontrolera na baterii, obecność złącza USB typu C czy wbudowanego mikrofonu do obsługi cyfrowego asystenta.

Reklama

Teraz z kolei w sieci zadebiutowało zdjęcie, na którym możemy zobaczyć oba te urządzenia, tj. dev kity PlayStation 5 oraz pady, który wyglądają jak domniemane DualShocki 5. I choć trudno się spodziewać, że nowa konsola będzie wyglądała tak jak zestawy dla deweloperów, które nie prezentują się zbyt stylowo, to w przypadku kontrolerów możemy mieć już do czynienia z gotowym produktem - na zdjęciach wyglądają bowiem na nieco większe od poprzedników, całkiem wytrzymałe i ze zmianami wskazanymi we wnioskach patentowych.

Ale czy tak faktycznie będzie? Przekonamy się dopiero za kilka miesięcy, bo jak wiemy PlayStation 5 trafi na sklepowe półki w okolicach przyszłorocznej Gwiazdki. Przypominamy też, że na dzień dzisiejszy na specyfikację konsoli składają się układ AMD Ryzen 3000, karta graficzna Radeon Navi GPU i superszybki dysk SSD (według ostatnich plotek od Samsunga, a przynajmniej tak zdaje się sugerować koreański producent), ograniczający czas wczytywania gier do niezbędnego minimum.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy