Reklama

Avermedia AM310 - test mikrofonu

​Chcesz otworzyć swój kanał na YouTube? Albo streamować rozgrywkę w swoją ulubioną grę? Będziesz do tego potrzebował mikrofonu. Najlepiej dobrego. Najlepiej takiego, jak Avermedia AM310.

Avermedia AM310 to mikrofon z wysokiej półki, o czym świadczy już samo elegancko wykonane opakowanie. Po jego otwarciu naszym oczom ukazały się elementy niezbędne do złożenia całości. Montaż nie powinien sprawić najmniejszych trudności nawet początkującym osobom. Gdy już złożymy mikrofon, możemy cieszyć się świetnie wykonanym, nowocześnie i schludnie wyglądającym produktem.

Czas na specyfikację. Avermedia AM310 jest uniwersalnym mikrofonem pojemnościowym, stworzonym głównie z myślą o muzykach, streamerach oraz youtuberach. Wbudowana w niego kardioida odpowiada za sprawne wychwytywanie wszystkich słów, które wypowiadamy tuż przy nim, a jednocześnie odrzucanie wszelkich odgłosów dobiegających z tła.

Reklama

Jeszcze kilka danych, które mogą okazać się pomocne przed zakupem:

  • szybkość próbkowania: 48 kHz
  • szybkość transmisji: 16-bitowa
  • czułość: -60 ± 5 dB (przy 1 kHz, 0 dB = 1 V/u bar)
  • pasmo przenoszenia: 20-20,000 Hz
  • wymiary: 90 x 130 x 270 mm

Podłączenie i rozpoczęcie pracy z Avermedia AM310 to kwestia chwili. Mikrofon działa w technologii "plug and play", co oznacza, że nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania. Wystarczy wpiąć go do komputera i... zacząć korzystanie. To do was należy także wybór, jakiego oprogramowania chcecie używać do pracy z Avermedia AM310. My testowaliśmy mikrofon, korzystając z darmowego Audacity.

Warto wspomnieć, że Avermedia AM310 posiada także gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Po wpięciu do niego zestawu słuchawkowego możemy cieszyć się odsłuchem nagrywanego materiału. To bez wątpienia przydatne rozwiązanie, bez którego wielu youtuberów czy streamerów (a tym bardziej muzyków) nie potrafiłoby się obejść.

A jak wypada Avermedia AM310 podczas użytkowania? Perfekcyjnie. Oczywiście każdy mikrofon będzie odtwarzał nas głos nieco inaczej, w związku z czym istotne stają się preferencje użytkownika. Natomiast w naszej opinii testowany mikrofon wykonuje swoją pracę znakomicie. Nagrywany głos jest czysty i ma przyjemną barwę. Spokojnie można pozostawić go w oryginalne, nie podbijając programowo. A zatem z Avermedia AM310 mogą śmiało korzystać także zupełni nowicjusze, którzy chcieliby spróbować się jako youtuberzy czy streamerzy.

Pewną barierą dla osób, które dopiero chcą się spróbować w tej dziedzinie, będzie prawdopodobnie cena (Avermedia AM310 kosztuje około 500 złotych), ale trzeba zdać sobie sprawę, że bez dobrego mikrofonu nie mamy szans na osiągnięcie pożądanego efektu. A jeśli to, co nagramy, będzie mizernej jakości, prawdopodobnie szybko stracimy motywację do dalszej pracy. Dlatego też mikrofon pokroju Avermedia AM310 to konieczność.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: AverMedia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy