Reklama

AOC AGON AG251FG - test monitora

​AOC to marka, którą powinien znać każdy szanujący się gracz. To producent wiodących monitorów gamingowych, który niedawno wydał na świat swoje kolejne dziecko - AGON AG251FG. Czym się ono wyróżnia na tle konkurencji?

Zacznijmy od tego, że AOC AGON AG251FG to monitor przeznaczony dla wymagających graczy-amatorów, a także e-sportowców, o przekątnej 24,5 cala. Jest to rozmiar w zupełności wystarczający do komfortowej rozgrywki (czy też wręcz optymalny, jeśli mówimy o rozgrywce online, w której tak ważne jest to, abyśmy mogli objąć wzrokiem możliwie jak największą część otoczenia), oczywiście pod warunkiem, że utrzymamy stosunkowo nieduży dystans od wyświetlacza. To monitor, którego celem nie jest konkurowanie wielkością, ale jakością. I tutaj naprawdę niewielka część konkurencji może mu dorównać.

Reklama

Jeśli wiecie, jak wyglądają monitory od AOC... nie musicie sobie zbyt długo wyobrażać, jak prezentuje się AOC AGON AG251FG. Mamy tutaj do czynienia z obudową o czarno-czerwonej kolorystyce oraz ostrych krawędziach - połączenie niezwykle ergonomiczne, a zarazem eleganckie. Skoro o obudowie mowa, warto wspomnieć, że znalazło się na niej miejsce nie tylko na wejście zasilania i wideo, ale także klasyczny port USB oraz wieszak na słuchawki (świetny pomysł wykorzystywany już od jakiegoś czasu przez AOC).

W AOC AGON AG251FG zastosowano matrycę TN. To najpopularniejsze rozwiązanie wśród monitorów gamingowych i nie dziwi nas, że zostało ono wykorzystane także tutaj. Szczególnie, że producent miał ambitny cel, który byłby nierealny przy zastosowaniu matrycy IPS lub OLED - osiągnąć odświeżanie na poziomie... 240 Hz. Co prawda, z taką wartością można się już było spotkać (np. w innym modelu od AOC - AG251FG), ale w dalszym ciągu jest ona rzadkością. A gdy dodamy do tego czas reakcji 1 ms, nie musimy się już dłużej zastanawiać, czy AOC AGON AG251FG jest wystarczająco gamingowy i wystarczająco dobry do profesjonalistów. Jest diablo dobry.

Jakość obrazu wyświetlanego przez AOC AGON AG251FG jest wzorowa. Możecie liczyć nie tylko na rewelacyjną płynność, ale także na świetne odwzorowanie kolorów czy kontrast. Nie byliśmy do końca przekonani jedynie do jasności, która według nas jest przesadzona, ale czy będzie taka dla was, zależy ostatecznie zarówno od waszych upodobań, jak i od pomieszczenia, w którym będziecie grać. A jeśli nie będzie wam odpowiadać, możecie ją oczywiście - podobnie jak inne parametry - szybko zmodyfikować. Szkoda tylko, że monitor ma problem z zapamiętywaniem tych wyborów, hm.

AOC AGON AG251FG to monitor gamingowy z krwi i kości. Jeśli szukacie naprawdę wysokiej jakości obrazu, ponadprzeciętnej płynności i nowoczesnego designu, tutaj odnajdziecie wszystkie te trzy cechy. Owszem, za tę cenę można wręcz przebierać w ofertach, ale czy wśród nich znajdziecie drugi tak dobry model? Naprawdę nie będzie to łatwe zadanie. AOC po raz kolejny pokazało, że na monitorach gamingowych zna się jak mało kto.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama