Reklama

Nier: Automata Game of the YoRHa Edition - recenzja

NieR:Automata Game of the YoRHa Edition /materiały prasowe

​NieR: Automata to jedna z najlepiej ocenianych gier ostatnich lat. Nic dziwnego, że jej wydawca postanowił wypuścić jej specjalną edycję. Przed państwem Nier: Automata Game of the YoRHa Edition!

NieR: Automata to japońskie RPG akcji, którego najmocniejszymi atutami okazały się fabuła (absolutnie rewelacyjna, głęboka i pełna nieszablonowych zagrań) oraz gameplay (wciągający po same uszy, potrafiący zaskoczyć nie mniej niż historia). Gra trafiła do sprzedaży w 2017 roku, w wersjach zarówno na konsole i pecety, podbijając serca graczy na całym świecie. Średnia jej ocen w portalu Metacritic to 8,8/10 (w przypadku graczy nota jest jeszcze o jedną dziesiątą wyższa), co plasuje ją w ścisłej czołówce w swoim gatunku (a także wśród najlepiej ocenianych tytułów ostatnich lat w ogóle).

Reklama

Niezwykle ciepłe przyjęcie przełożyło się także na sprzedaż. NieR: Automata rozeszła się w nakładzie ponad 3,5 miliona egzemplarzy. To bardzo dobry wynik, który prawdopodobnie będzie jeszcze lepszy, ponieważ do sklepów trafiło niedawno wydanie specjalne gry, zatytułowane NieR: Automata Game of the YoRHa Edition. Co ciekawe, zostało ono przygotowane z myślą o konsolach PlayStation 4 oraz o komputerach. Pominięto Xboksy One, co wynika być może z tego, że wersja na tę platformę sprzedawała się do tej pory najgorzej. Jednak jest to tylko nasze przypuszczenie.

Kogo powinna zainteresować NieR: Automata Game of the YoRHa Edition? Grono odbiorców można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to osoby, które z jakiegoś powodu pominęły pierwsze wydanie (a czują miętę do oryginalnych opowieści w futurystycznych klimatach oraz do RPG-ów naszpikowanych akcją). Z kolei druga to zadeklarowani miłośnicy tej gry, którzy chcieliby uzupełnić swoje doświadczenie z nią związane o bonusową zawartość, udostępnianą wcześniej tylko tym osobom, które złożył zamówienie przedpremierowe bądź kupiły specjalne wydanie.

Ostateczna zawartość NieR: Automata Game of the YoRHa Edition zależy od tego, czy mówimy o wydaniu na PlayStation 4, czy na pecety, i wygląda następująco:

  • podstawowa wersja gry
  • DLC o nazwie 3C3C1D119440927
  • dodatkowy przedmiot (Mechaniczna Maska)
  • dodatkowe skórki poda (Cardboard, Retro i Retro Grey)
  • opcjonalny wygląd poda (Grimoire Weiss)
  • w przypadku wersji na PlayStation 4: dwie skórki poda (Play System i Amazarashi), dynamiczny motyw pulpitu i 12 awatarów PSN
  • w przypadku wersji PC: dodatkowy przedmiot (Valve) i dwie dedykowane tapety

W samej grze nie doszło do żadnych zmian, ale tych nie należało się spodziewać. Przede wszystkim dlatego, że to specjalne wydanie, a nie remaster, ale także dlatego, że... NieR: Automata ich nie potrzebuje. To produkcja dopracowana pod każdym względem, która nie zdążyła się zestarzeć od swojej premiery. No, może jedynie grafika mogłaby zostać w niej ulepszona, ale może właśnie ten aspekt zostanie wzięty kiedyś na warsztat, jeśli twórcy wpadną na pomysł remastera (na przykład na konsole nowej generacji)?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy