Apex Legends: Trwają przygotowania do kampanii crowdfundingowej planszówki

​Jeśli mało wam Apex Legends, mamy dobre wiadomości - wkrótce oficjalnie wystartuje kampania crowdfundingowa na Kickstarterze, która ma pozwolić na stworzenie oficjalnej planszówki na motywach gry.

Nowa planszówka będzie zatytułowana po prostu Apex Legends: The Board Game (czyli u nas to pewnie będzie Apex Legends: Gra Planszowa) i w tej konkretnej formie będzie to gra taktyczna, przeznaczona dla od dwóch do czterech graczy, choć w planie jest kilka dodatków, które pozwolą toczyć pojedynki w więcej osób. Przygotowywana jest kampania w serwisie crowdfundingowym Kickstarter, która ma oficjalnie wystartować 17 maja, a jeśli weźmiemy pod uwagę jak popularne jest Apex Legends, sukces kampanii wydaje się być niemal murowany.

Reklama

Główne założenia planszówki

W planszówce będziemy grać jako Legendy - w głównym zestawie zawarte są cztery postaci. Naszym celem będzie pozbycie się innych graczy albo zespołów, a sesje mają trwać jednorazowo około godziny. Póki co nie wiemy, jak będzie wyglądała gra, ani z czym dokładnie wiążą się wrażenia i zasady rządzące rozgrywką, ale informacja prasowa na jej temat zapowiada "w pełni immersyjne, trójwymiarowe otoczenia, żywcem wyciągnięte z ekranów monitorów".

Pierwsi bohaterowie

Cztery Legendy z podstawowego zestawu to Wraith, Gibraltar, Bloodhound oraz Bangalore - gracze, którzy woleliby inne postaci, będą zapewne musieli poczekać na odpowiednie dodatki. Podobnie jak w grze video, każda z Legend będzie miała unikalne zdolności. Oprócz postaci, z czasem powinny pojawiać się też nowe mapy, podobnie jak inne rodzaje zawartości, ale na ich temat jeszcze nic nie wiadomo.

To dobry czas dla gier wideo

Za rozwojem gry stoi firma Glass Cannon Unplugged - która obecnie pracuje również nad grą planszową na motywach Dying Light. Wygląda więc na to, że studio to próbuje zapełnić pewną specyficzną niszę i podbić serca fanów gier. Zdobycie popularności (i funduszy na stworzenie gry opartej o Apex Legends) nie powinno być szczególnie trudne, biorąc pod uwagę, że jej popularność stale rośnie - ostatnio gra pobiła rekord jednocześnie grających osób. Stało się to głównie za sprawą nowego trybu, Drużynowego Deathmatchu, który pojawił się wraz z debiutem sezonu 16.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apex Legends

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama