Reklama

​Zobaczcie jak wyglądało pierwsze logo i animacja startowa Nintendo Switch

Dzięki ciekawemu odkryciu z czasów prototypu Nintendo Switch, mamy okazję zobaczyć jak wtedy wyglądało logo konsoli oraz animacja startowa.

Pierwsza wersja, a właściwie prototyp Nintendo Switch nazywała się Nintendo NX. Jej logo oraz animację startową, które finalnie nie trafiły do sklepowej wersji konsolki znaleziono w... prototypie, ale tym razem gry - Mario Kart 8 Deluxe. Na ślad wideo trafił Paul Kelly, który zajmuje się archiwizowaniem śladów kultury gamingowej na świecie.

Reklama

Kiedy jeszcze Switch był znany pod nazwą NX (a trwało to około dwóch lat), Nintendo nigdy nie zaprezentowało logo - tak więc teraz to pierwszy moment, kiedy można je zobaczyć. Pierwsze wzmianki o NX pojawiły się w 2015 roku, kiedy to Nintendo ogłosiło, że ich kolejna konsola będzie “zupełnie nowym pomysłem", stworzonym wspólnie z mobilnym deweloperem DeNA. Jednak finalnej nazwy urządzenia nie poznaliśmy aż do października 2016 roku, czyli na kilka miesięcy przed oficjalną sklepową premierą, która miała miejsce w marcu 2017.

Zanim pokazano system, Nintendo koncentrowało się głównie na zapewnianiu wszystkich dookoła, że ich nowy pomysł nie będzie finansowym rozczarowaniem. Skąd takie obawy u japońskiego giganta? Bo poprzednia konsola Nintendo, Wii U, okazała się takim właśnie rozczarowaniem, poza tym zapowiedź konsoli przenośnej kojarzyła się wtedy ze sporą konkurencją (a przynajmniej tak się wydawało) w postaci telefonów komórkowych.

Gdyby ktoś był ciekaw - nazwy kodowe prototypów nie są niczym nowym w branży, tym bardziej dla Nintendo. Wcześniejsze modele nazywano m.in. Revolution (Wii), Nitro (DS) oraz Project Cafe (Wii U).

Natomiast co do animacji startowej - ta ujawniona jest najkrótszą w całej historii Nintendo. Nie ma też tego “pazura", jaki znamy z oficjalnej wersji i bez którego ciężko sobie wyobrazić konsolkę. 

Animację, jak i stare logo możecie zobaczyć tutaj:

Co o nich myślicie? Niektórzy mówią, że bardziej kojarzy się z typowo amerykańskim koncernem niż z Nintendo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy