Znamy datę premiery Monster Hunter Rise: Sunbreak na PlayStation i Xboxach

Konsolowi fani Monster Huntera mogą powoli kończyć swoje buildy w podstawowej wersji Monster Hunter Rise. Ekspansja Sunbreak ma zadebiutować już w kwietniu.

Monster Hunter Rise podąża bardzo podobną ścieżką do swojego poprzednika. Tak samo jak w przypadku World, najpierw dostaliśmy podstawową wersję gry, która zapoznała nas z nowymi mechanikami, zmianami wprowadzonymi do broni oraz wprowadziła pierwszy endgame dla weteranów serii.

Później podstawową wersję World wzbogacono jednak o Iceborne. Dodatek dostarczył nowe potwory, nowe lokacje i bardzo angażujący endgame, który zapewnił wielu graczom motywację do gry przez setki, a czasami nawet tysiące godzin. Capcom bardzo podobnie podszedł do Monster Hunter Rise wzbogaconego o ekspansję Sunbreak.

Reklama

Podczas ostatniego Capcom Spotlight dowiedzieliśmy się, że już w przyszłym miesiącu Sunbreak będzie dostępny na wszystkich platformach. Na razie jest on grywalny wyłącznie na Nintendo Switchu oraz PC, ponieważ konsolowa premiera miała miejsce stosunkowo niedawno. Już 28 kwietnia 2023 roku Sunbreak trafi jednak na PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Dla konsolowych fanów Monster Huntera jest to bardzo dobra wiadomość. Sunbreak wprowadza sporo zmian do broni, kilka nowych umiejętności oraz potwory i lokacje, które aż proszą się o eksplorację. Jeżeli podstawowa wersja przypadła Wam do gustu, Sunbreak tylko spotęguje to uczucie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama