Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Złote Dżojstiki: Ujawniono nominacje do tegorocznej edycji

​Złote Dżojstiki to jedne z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych grom. Tym, co wyróżnia je na tle innych tego typu plebiscytów, jest fakt, że o wynikach decydują wyłącznie gracze.

Właśnie ujawniono nominacje do tegorocznej edycji i uruchomiono już internetowe głosowanie.

Reklama

Produkcje zostały podzielone na 15 kategorii, wśród których są trzy nowe - Najlepszy indyk, Studio roku oraz Nagroda dla gracza z YouTube’a. Najwięcej szans na statuetkę mają Hotline Miami (sześć nominacji), Dishonored (pięć) oraz The Last of Us (pięć).

Zagłosować na swoją ulubioną grę możecie pod TYM adresem - można to zrobić od 25 sierpnia do końca września. Poniżej znajdziecie pełną listę nominowanych tytułów:

Gra roku:

  • Borderlands 2 (2K Games)
  • Dishonored (Bethesda)
  • Forza Horizon (Microsoft)
  • Halo 4 (Microsoft)
  • The Last of Us (Sony)
  • Far Cry 3 (Ubisoft)
  • Tomb Raider (Square Enix)
  • BioShock Infinite (2K Games)
  • The Walking Dead (TellTale)
  • Pikmin 3 (Nintendo)
  • Call of Duty: Black Ops II (Activision)
  • Guild Wars 2 (NCsoft)
  • Fire Emblem Awakening (Nintendo)
  • Hotline Miami (Devolver Digital)
  • Ni no Kuni: Wrath of the White Witch (Namco Bandai)
  • Saints Row IV (Deep Silver)
  • Splinter Cell Blacklist (Ubisoft)

Najbardziej oczekiwana gra/sprzęt:

  • Xbox One (Microsoft)
  • PlayStation 4 (Sony)
  • The Elder Scrolls Online (Bethesda)
  • Thief (Square Enix)
  • Watch Dogs (Ubisoft)
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Konami)
  • Destiny (Activision)
  • Battlefield 4 (EA)
  • Call of Duty: Ghosts (Activision)
  • Super Smash Bros. Wii U (Nintendo)
  • Witcher 3: Wild Hunt (Namco Bandai)
  • The Division (Ubisoft)
  • Titanfall (EA)
  • Dark Souls II (Namco Bandai)
  • Need for Speed: Rivals (EA)
  • Batman: Arkham Origins (Warner Bros. Entertainment Inc)

Najlepszy "indyk":

  • Hotline Miami (Devolver Digital)
  • Gunpoint (Suspicious Developments)
  • Mark of the Ninja (Klei)
  • State of Decay (Undead Labs)
  • Guacamelee! (Drinkbox Studios)
  • The Unfinished Swan (Giant Sparrow)
  • Ridiculous Fishing (Vlambeer)
  • FTL: Faster Than Light (Subset Games)
  • Super Hexagon (Terry Cavanagh)

Najlepszy debiut:

  • The Last of Us (Sony)
  • The Walking Dead (TellTale)
  • Dishonored (Bethesda)
  • Hotline Miami (Devolver Digital)
  • DUST 514 (CCP)
  • Forza Horizon (Microsoft)
  • ZombiU (Ubisoft)
  • Ni no Kuni: Wrath of the White Witch (Namco Bandai)
  • Remember Me (Capcom)
  • State of Decay (Microsoft)
  • Injustice: Gods Among Us (Warner Bros. Entertainment Inc)
  • DayZ (Dean 'Rocket' Hall/Bohemia Interactive)

Najlepsza gra na konsole przenośne:

  • Animal Crossing: New Leaf (Nintendo)
  • Luigi's Mansion: Dark Moon (Nintendo)
  • Monster Hunter 3 Ultimate (Capcom)
  • LittleBigPlanet PSVita (Sony)
  • Fire Emblem: Awakening (Nintendo)
  • Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate (Nintendo)
  • Assassin's Creed III Liberation (Ubisoft)
  • Soul Sacrifice (Sony)
  • Persona 4 Golden (Square Enix)
  • Hotline Miami (Devolver Digital)

Najlepsza platforma do grania:

  • Steam (Valve)
  • Wii U (Nintendo)
  • Nintendo 3DS (Nintendo)
  • Xbox 360 (Microsoft)
  • PlayStation 3 (Sony)
  • PS Vita (Sony)
  • Gog.com (CD Projekt RED)
  • Google Play (Google)
  • iOS App Store (Apple)

Najlepsza fabuła:

  • The Last of Us (Sony)
  • BioShock Infinite (2K Games)
  • Metro: Last Light (Deep Silver)
  • The Walking Dead (TellTale)
  • Halo 4 (Microsoft)
  • Dishonored (Bethesda)
  • LEGO City: Undercover (Nintendo)
  • Tomb Raider (Square Enix)
  • Call of Juarez: Gunslinger (Ubisoft)
  • Brothers: A Tale of Two Sons (505)
  • COD: Black Ops II (Activision)
  • Virtue's Last Reward (Rising Star Games)

Najlepsza gra mobilna:

  • XCOM: Enemy Unknown (2K Games)
  • Ridiculous Fishing (Vlambeer)
  • Super Hexagon (Terry Cavanagh)
  • Deus Ex: The Fall (Square Enix)
  • Rayman Jungle Run (Ubisoft)
  • Total War Battles: Shogun (Sega)
  • Joe Danger Touch (Hello Games)
  • Year Walk (Simogo)
  • Punch Quest (Rocketcat)

Najlepsza gra sieciowa:

  • World of Warcraft: Mists of Pandaria (Blizzard)
  • ShootMania Storm (Ubisoft)
  • Firefall (Red 5)
  • PlanetSide 2 (Sony Online Entertainment)
  • SimCity (EA)
  • DayZ (Dean 'Rocket' Hall/Bohemia Interactive)
  • Curiosity - What's Inside the Cube? (22Cans)
  • Defiance (Trion Worlds)
  • World of Tanks (Wargaming.net)
  • League of Legends (Riot Games)
  • Dota 2 (Valve)
  • Eve Online - Odyssey (CCP)
  • Guild Wars 2 (NCsoft)
  • Runescape 3 (Jagex)
  • Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (Square Enix)
  • Star Wars: The Old Republic (EA)
  • Disney Infinity (Disney Interactive)
  • The Secret World (EA/Funcom)
  • Rift (Trion Worlds)
  • Aion (Gameforge)

Najlepszy multiplayer:

  • FIFA 13 (EA)
  • PES 2013 (Konami)
  • Call of Duty: Black Ops II (Activision)
  • Nintendo Land (Nintendo)
  • Halo 4 (Microsoft)
  • Borderlands 2 (2K Games)
  • Sonic & All-Stars Racing Transformed (Sega)
  • StarCraft II: Heart of the Swarm (Blizzard)
  • Company of Heroes 2 (Sega)
  • F1 2012 (Codemasters)
  • Battlefield 3 End Game Expansion (EA)
  • Payday 2 (505 Games)

Innowacja roku:

  • Ouya
  • Twitch.tv
  • Nintendo Direct (Nintendo)
  • Miiverse (Nintendo)
  • Wonderbook (Sony)
  • SmartGlass (Microsoft)
  • Oculus Rift (Oculus)
  • Defiance (Trion Worlds)
  • Curiosity - What's Inside the Cube? (22Cans)
  • Earforce XP510 headset (Turtle Beach)

Studio roku:

  • TellTale Games
  • Ubisoft Montreal
  • Naughty Dog
  • 343 Industries
  • EA Canada
  • Irrational Games
  • Nintendo Intelligent Systems
  • Ninja Theory
  • Playground Games
  • Riot Games
  • DICE
  • Arkane Studios
  • The Creative Assembly
  • Sports Interactive

Najlepszy projekt oprawy wizualnej:

  • BioShock Infinite (2K Games)
  • Dishonored (Bethesda)
  • Ni no Kuni: Wrath of the White Witch (Namco Bandai)
  • Hotline Miami (Devolver Digital)
  • The Unfinished Swan (Giant Sparrow)
  • Far Cry 3: Blood Dragon (Ubisoft)
  • Borderlands 2 (2K Games)
  • Pikmin 3 (Nintendo)
  • DMC (Capcom)
  • The Last of Us (Sony
  • Metro: Last Light (Deep Silver)
  • Halo 4 (Microsoft)
  • God of War: Ascension (Sony)

Najlepszy growy moment:

  • Pierwsze testowanie Oculus Rift (Oculus)
  • MGS Revengeance - walka z senatorem (Capcom)
  • Bioshock Infinite - Hallelujah (2K)
  • Mass Effect 3 - dodatek Citadel (EA)
  • DMC - walka z Bobem Barbasem (Capcom)
  • Dishonored - ostatnie przyjęcie u Lady Boyle (Bethesda)
  • Far Cry 3 - definicja szaleństwa (Ubisoft)
  • Hotline Miami - rozdział 8 (disco) (Devolver Digital)
  • The Walking Dead - chłopiec na poddaszu (Telltale)
  • Assassin's Creed III - zwrot akcji z templariuszem (Ubisoft)
  • The Unfinished Swan - sen króla (Giant Sparrow)
  • The Last of Us - strata Joela (Sony)
  • Tomb Raider - wspinaczka na wieżę radiową (Square Enix)
  • Dead Space 3 - zaskakująca śmierć (EA)
  • Halo 4 - los Cortany (Microsoft)

Nagroda dla gracza z YouTube’a:

  • Yogscast
  • Ali A
  • Smooth McGroove
  • Francis
  • Fitzthislewitz
  • Tam McGleish (Gamewank)
  • Bitsocket

Głosy oddawać można na stronie: www.goldenjoystick.com

Dowiedz się więcej na temat: Borderlands 2 | Dishonored | Forza Horizon | Golden Joysticks Awards

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje