Reklama

Zapowiedziano rozszerzenie do niezależnego Rain World

Przygotowane przez dwójkę niezależnych developerów Rain World doczeka się dużego dodatku, który wprowadzi szereg nowości.

Istnienie rozszerzenia ujawniono we wpisie opublikowanym na stronie projektu w serwisie Kickstarter, w którym autorzy zebrali pieniądze na stworzenie podstawowej gry. DLC przyniesie ze sobą między innymi tryb multiplayer.

W wariancie sieciowym do rywalizacji stanie maksymalnie czwórka graczy. Szczegółów na temat właściwej rozgrywki nie podano, ale twórcy wspominają o wyzwaniach realizowanych na ponad 50 zróżnicowanych arenach.

W dodatku znajdą się też dwie kolejne postacie, którymi pokierujemy w trakcie zabawy. Twórcy zdecydowali się jednak na dosyć nietypowe rozwiązanie - bohaterowie będą symbolizowali określony poziom trudności.

Reklama

Pierwszym nowym podopiecznym jest żółty stworek (połączenie kota i ślimaka) - Monk. Istota jest słabsza od pozostałych pobratymców, ale jednocześnie wrodzy łowcy wykazują mniejszą chęć do przeprowadzania ataku.

Druga postać - różowy Hunter - jest zupełnym przeciwieństwem. Dysponuje większą siłą, ale do przeżycia musi polować na większych osobników, w tym między innymi jaszczurki. To zaś oznacza, że stopień wyzwania rośnie.

Autorzy jednak na tym nie poprzestali. Bohaterowie, którzy zostaną wprowadzeni w dodatku, otrzymają własne światy z unikalnymi ekosystemami. Dzięki temu nawet zabawa na innych poziomach trudności dostarczy innych wrażeń.

Developerzy mają również w planach kolejną porcję wrogich drapieżników, roślin czy zachowujących neutralność stworów. Dodatek wprowadzi też obsługę Warsztatu Steama, co w słynnym serwisie dystrybucji cyfrowej umożliwi fanom publikowanie własnych modyfikacji.

W Rain World przejmujemy kontrolę nad istotą będącą połączeniem kota i ślimaka. Zadaniem jest przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku. Zabawa sprowadza się do polowania na słabszych oponentów i unikania większych oraz silniejszych bestii. Wydarzenia ukazano w formule znanej z platformówek.

Data premiery oraz nazwa przygotowywanego dodatku nie jest znana. Nie wiadomo też czy rozszerzenie będzie darmowe czy też przyjdzie nam za nie zapłacić.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama