Reklama

Zapowiedziano Plants vs. Zombies 3

​Popularna seria Plants vs. Zombies od studia PopCap Games i Electronic Art doczeka się trzeciej odsłony, zatytułowanej dość mało oryginalnie Plants vs. Zombies 3. Gra nie jest jeszcze gotowa, lecz została ogłoszona, ponieważ deweloperzy potrzebują darmowej pomocy przy testowaniu tytułu.

Dlatego też od wczoraj w niektórych krajach (jeszcze nie w Polsce) ściągnąć można testową wersję produkcji, na razie wyłącznie na urządzeniach mobilnych napędzanych systemem operacyjnym Android. Twórcy planują stopniowo rozszerzać zakres testów i zapraszać kolejnych użytkowników.

"Ale zachowajcie spokój! Plants vs. Zombies 3 jest obecnie na wczesnym etapie rozwoju, a wersja pre-alpha nie reprezentuje ostatecznej jakości, jaką chcemy osiągnąć. Koncentrujemy się na opiniach graczy oraz nowych opcjach w systemie walki" - wyjaśniają deweloperzy na oficjalnej stronie gry.

Reklama

Kiedy premiera pełnej wersji? Tego obecnie nie wiemy.

"Chcemy się upewnić, że wszystko jest gotowe i zapięte na ostatni guzik, więc damy wam znać, gdy tylko ustalimy ostateczny termin" - dodaje PopCap, zachęcając do zapisywania się do newslettera w celu otrzymania informacji.

Minimalne wymagania sprzętowe dla wersji pre-alpha to telefon klasy co najmniej Galaxy S7, z system operacyjnym Android w wersji 6.0 (Marshmallow) lub nowszej. Obecnie potrzebny jest też dostęp do internetu. Oczywiście, pełnej wersji należy spodziewać się także na urządzeniach Apple.

Pierwsze Plants vs. Zombies ukazało się w 2009 roku i niewielu pamięta dzisiaj, że tytuł debiutował na PC. Dopiero później doczekał się konwersji na urządzenia mobilne, które dzisiaj - jak widać - są podstawową platformą dla cyklu, przynajmniej jeśli chodzi o te "bazowe" odsłony tower-defense.

Warto bowiem dodać, że w 2014 roku na rynek trafiła także sieciowa strzelanka Plants vs. Zombies: Garden Warfare, jako trzecia odsłona serii Plants vs. Zombies. Produkcja doczekała się nawet kontynuacji. W 2016 roku licencję rozbudowano także o karciankę Plants vs. Zombies Heroes.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy