Xbox Series X i Xbox Series S to nie ostatnie konsole Microsoftu. Gigant z Redmond planuje następne konsole

​Xbox Series X oraz Xbox Series S to według Phila Spencera nie ostatnie konsole, jakie trafią do nas w przyszłości, a Microsoft już planuje następne tego rodzaju urządzenia.

Xbox Series X i Xbox Series S to konsole, które będą dostępne jednocześnie w dniu premiery. Rosnąca popularność usług grania w chmurze pozwala zadać pytanie, czy nie mamy do czynienia z ostatnią generacją, ale w rozmowie z serwisem Yahoo! Finance szef marki, Phil Spencer przyznał, że amerykańskie przedsiębiorstwo planuje jeszcze następne urządzenia.

"Myślę, że zobaczymy nowe konsole. Popularność streamingu nie ograniczyła tworzenia nowoczesnych, innowacyjnych urządzeń" - powiedział Spencer. Dodał też, że w przyszłości nadal tak będzie, a producent ma konkretne plany związane z Xboksem. Jednak jego zdaniem to nie sprzęt jest aktualnie w centrum uwagi, co widać, chociażby w branży rozrywkowej.

Reklama

Oczywiście za kilka lat może się wszystko zmienić, ale widać, że gigant z Redmond nie jest jeszcze gotowy na cyfrową rewolucję i usługi w chmurze, które mogłyby zastąpić tradycyjny sprzęt. W najbliższej przyszłości zapewne zobaczymy Xbox Series w wersji slim i jeszcze później zapewne w jeszcze mocniejszej wersji, co było w przypadku Xboksa One i Xboksa One X. Warto wspomnieć, że Microsoft za sprawą Xbox Game Pass już niejako spogląda w cyfrową przyszłość.

Oferta oparta na abonamencie przykuwa uwagę wielu użytkowników głównie za sprawą katalogu ponad 100 gier, które da się ograć przy aktywnej subskrypcji. Kto wie możliwe, że to właśnie tego rodzaju rozwiązania będą kiedyś jedyną formą dostarczania społeczeństwu nowych gier wideo?

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy