Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Xbox One będzie miał lepsze gry na start od PlayStation 4?

Microsoft zdaje się zupełnie nie przejmować tym, o ile potężniejszy od Xboksa One może być jego największy konkurent, konsola PlayStation 4. Nie robi sobie także zupełnie nic z tego, jak oba sprzęty wypadają w porównaniu konkretnych podzespołów.

Nie od dzisiaj wiadomo, że analizowanie poszczególnych, nawet tych najdrobniejszych elementów, które mają znaleźć się pod obudowami, zawsze stanowi jeden z najgorętszych aspektów podczas wałkowania tematu sprzętów następnej generacji.

Reklama

Microsoft jednak wie, o czym zresztą poinformował, że sytuacja ta trwa dokładnie do momentu premiery, kiedy to konkurencyjne systemy trafiają do sklepów i zaczyna się prawdziwa wojna. Wtedy w ruch idzie najcięższy arsenał, czyli gry oraz innowacyjne funkcje.

Yusuf Mehdi z Microsoftu podczas ostatniej konferencji Citi Global Technology, rozpływał się na temat tego, jakim to wspaniałym line-upem (czyli zapowiedzianymi grami) dysponuje jego firma na start nowej konsoli. Statystyki po pierwszych dniach od premiery nowych platform zawsze przyjemnie się obserwuje. Jak będzie w przypadku tegorocznego starcia gigantów - Sony i Microsoftu? Trudno na razie powiedzieć.

My w każdym razie nie podejmujemy się żadnych ostatecznych przewidywań. Mehdi jednak, co zrozumiałe zresztą, ma do tego zupełnie inne podejście. Twierdzi bowiem, że eksperci branżowi w przeważającej liczbie obstawiają zwycięstwo konsoli, która będzie posiadać bogatszą ofertę software’ową (czyli w tym wypadku gier).

"Obserwując produkt konkurencji, jak do tej pory, jestem przekonany, że dysponujemy o wiele lepszym, bardziej rozwiniętym, i przede wszystkim kompletnym uprzedzeniem. Oferujemy rzeczy, które nie są dostępne na żadnych innych platformach. To ogromna różnica" - powiedział Mehdi.

"Gracze kupują konsole dla gier. Nie kupują nowych systemów dla specyfikacji technicznej. Według większości ekspertów branżowych, zapowiedziane przez nas tytuły już teraz są lepsze o konkurencji" - dodał Mehdi.

Momentami naprawdę ciężko przebrnąć przez marketingowy bełkot dwóch walczących ze sobą korporacji. Niestety, nie wygląda na to, żeby sytuacja miała się poprawić, a wręcz przeciwnie, powinniśmy się raczej przygotować na to, ze im bliżej premiery, tym tego typu podobnych komentarzy pojawiać się będzie więcej.

PS4 czy Xbox One - która z konsol posiadać będzie lepsze gry na start? Cóż, na razie kwestie tę pozostawimy bez rozstrzygnięcia. Według nas to nie tylko sprawa gustu, ale dobrej strategii ze strony producentów. Z ostateczną oceną wstrzymujemy się zatem do końca roku, ale chętnie dowiemy się, jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Sony | PlayStation 4 | Xbox One

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje