Xbox Game Pass z nową ofertą w marcu - kilka mocnych pozycji i Diablo 4

Xbox Game Pass w marcu zapowiada się naprawdę smakowicie. Do biblioteki trafi kilka nowych tytułów, w tym wyczekiwana pierwsza gra Activision Blizzard.

Jeśli chodzi o marcowe nowości w Xbox Game Pass, coś dla siebie znajdą tutaj miłośnicy retro-shooterów, gier sandboxowych oraz Ci, którzy czekają na pierwsze realne efekty przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Ale po kolei.

Na pierwszy ogień trafia Warhammer 40,000: Boltgun. To tak zwany retro-shooter (gatunek ten bywa też nazywany boomer shooterem), czyli strzelanka FPS osadzona w świecie Warhammera. To jedna z tych gier, w których jedynym zadaniem gracza jest przeć przed siebie i eksterminować hordy przeciwników. Fabuła istnieje - jesteśmy Kosmicznym Marine, który walczy z Chaosem i po raz kolejny ratuje galaktykę. Ale umówmy się, nie o fabułę w takich grach chodzi. Najważniejsze jest tempo akcji oraz efektowne sposoby eliminacji mięsa armatniego. Tu nie ma miejsca ani na nudę, ani na przestoje.

Reklama

Kilkanaście dni później do Xbox Game Pass zawita Lightyear Frontier, dla której to gry będzie to jednocześnie premiera w ramach wczesnego dostępu. W grze tej trafiamy na obcą planetę, na której będziemy mogli zrobić tak naprawdę... wszystko. No, może prawie wszystko, ale założeniem gry jest przede wszystkim jej sandboxowy charakter. W Lightyear Frontier będzie się można bawić w coopie na czterech graczy i wspólnie odkrywać wspomnianą planetę, a także budować osadę, uprawiać rośliny i eksplorować otoczenie. Wszystkiemu towarzyszy przyjemna, kolorowa grafika, która sprawia, że tytuł ten może się doskonale sprawdzić na przykład przy rozgrywce, w której będzie brał udział rodzic z dzieckiem. Tym bardziej, że gra zawiera pewne elementy survivalowe oraz będzie zmuszać nas do zbierania surowców, dzięki czemu nauczy logicznego myślenia.

Kolejną game pasową nowością będzie MBL The Show 24 - tu chyba nazwa mówi sama za siebie i wiele tłumaczyć nie trzeba - jest to po prostu kolejna wariacja na temat baseballa, w której tym razem - oprócz rozgrywania meczów - zbudujemy własne muzeum baseballa.

No i na koniec to, na co czekali gracze odkąd pojawił się temat przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Do usługi Game Pass zaczynają wpadać gry tego wydawcy, a na pierwszy ogień leci zeszłoroczny hit - Diablo 4. O ile opinie wokół samej gry mogą być podzielone, o tyle teraz będziecie mieli możliwość “przetestowania" jej w ramach abonamentu, by móc ewentualnie później zdecydować o tym, czy chcecie kupić ją na własność. Oczywiście na tym lista marcowych gier się nie kończy, już wkrótce powinniśmy otrzymać pełną rozpiskę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Games Pass
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy