Reklama

Xbox Game Pass Ultimate dostaje nową grę

​Subskrybenci Xbox Game Pass Ultimate mają powody do radości. Dzięki współpracy Xboxa z EA Play do subskrypcji trafi fenomenalna gra zręcznościowa z ciekawą mechaniką i gotyckim, przypominającym American McGee's Alice, klimatem.

Xbox Game Pass Ultimate to najdroższa wersja usługi subskrypcyjnej, kosztująca 54,99 zł miesięcznie. W tej cenie gracze otrzymują jednak dostęp do wszystkich benefitów usług online, jakie oferuje Microsoft - w tym do gier z biblioteki EA Play. Piszemy o tym dlatego, że 14 kwietnia kolekcja EA powiększyła się o doskonały tytuł, jakim jest Lost in Random.

Reklama

Od wczoraj posiadacze subskrypcji PC Game Pass i Xbox Game Pass Ultimate mogą sprawdzić tę dziwaczną, przygodową grę akcji z unikalnym stylem graficznym, który często porównywano do twórczości Tima Burtona.

W grze wcielamy się w dziewczynkę o imieniu Even, która musi przemierzyć królestwo Random, aby uratować swoją siostrzyczkę Odd. Zwróćcie uwagę na imiona obu bohaterek nawiązujących do liczb parzystych i nieparzystych. Nawiązań do gier w kości i gier karcianych jest zresztą w grze dużo więcej.

Nie zgubcie się w zwariowanym świecie Lost in Random

Rozgrywka Lost in Random jest tak wyjątkowa, jak jej styl graficzny. Even łączy siły z żywą kostką o imieniu Dicey i oboje muszą współpracować podczas przeprawy przez przypominające plansze do gry światy.

Gra wprowadza w walkach bardzo ciekawą mechanikę opartą o gry karciane. Jest to element, który wzbudził najwięcej kontrowersji wśród graczy, ale ostatecznie gra zdobyła wysokie i bardzo wysokie noty - między innymi za oryginalne rozwiązania gameplayowe.

Lost in Random nie jest ostatnią grą, która będzie dodana do Xbox Game Pass w kwietniu 2022. Microsoft zwykle dodaje kolejne tytułu w drugiej połowie miesiąca. Nie wydaje się, aby tym razem miało się to zmienić. Na razie wiadomo, że 28 kwietnia do subskrypcji dodane zostaną Bugsnax i Unsouled. W oba tytuły zagramy w dniu ich premiery.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama