Xbox Game Pass: Niespodziewany bonus! Kolejna darmowa gra w bibliotece

​Jeszcze w tym tygodniu zagramy w ramach subskrypcji, w wydaną 2 lata temu Dicey Dungeons. Nie jest to może wielki hit, ale na pewno miła niespodzianka dla fanów indyków.

Za grę odpowiedzialny jest twórca Super Hexagon i VVVVVV - Terry Cavanagh. Dicey Dungeons jest połączeniem karcianki i roguelike’a cechującym się sporą dynamiką rozgrywki.

W grze wcielamy się w... olbrzymie, chodzące kości do gry, które starają się uciec z proceduralnie tworzonych podziemi. Nasze kostki mogą przybierać różne archetypy postaci znanych z gier RPG, w tym klasycznych złodzieja i wojownika. Stylistyka gry kojarzy się z kreskówkami na Cartoon Network z początku lat 90.

Reklama

Rzucając okiem na recenzje gry na Steam, można śmiało powiedzieć, że tytuł znalazł swoją niszę i zbudował wokół siebie niewielką, ale jednak oddaną grupę fanów (ponad 6 000 pozytywnych recenzji). To i tak jest sporym sukcesem, patrząc na to, jak duży jest rynek gier indie i jak olbrzymia konkurencja między nimi. Do szerszej świadomości przebijają się tylko największe hity.

Na korzyść Dicey Dungeons niewątpliwie wpływa estetyka gry, proste zasady i tempo rozgrywki. Warto też zwrócić uwagę na muzykę przygrywającą w tle. Tytuł jest także zdecydowanie bardziej przystępny niż pozostałe dwa hity Terry’ego, które naprawdę potrafiły przetestować cierpliwość i umiejętności graczy. Dzięki dodaniu do biblioteki Game Passa, gra z pewnością zyska jeszcze szersze grono fanów.

Problemem może być tylko data 11 listopada, kiedy to gra trafi na wirtualną półkę. Tutaj kostki będą musiały zmierzyć się w nierównej walce z remasterem Grand Theft Auto San Andreas oraz Skyrim Anniversary Edition. Nie mówiąc już o tym, że obecnie uwaga posiadaczy Game Passa skupiona jest przede wszystkim na Forza Horizon 5.

Gra może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które korzystają z chmury Microsoftu i uruchamiają gry na swoich smartfonach. Na dużą przyjemność z gry na przenośnych urządzeniach mogą wskazywać bardzo wysokie noty, które otrzymała od portali recenzujących gry na Nintendo Switch.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama