Reklama

Xbox dostanie nowy, duży tytuł na wyłączność?

​Najnowsze doniesienia z branży mówią o rzekomym dużym tytule od niezależnego od Microsoftu studia, który miałby być nowym tytułem na wyłączność dla systemu elektronicznej rozrywki Giganta z Redmond, platformy Xbox Series.

Od czasu premiery Xbox Series X/S Microsoft wykonał sporo ciekawych ruchów. Od przejęcia Bethesdy, przez Game Pass, po tworzenie nowych tytułów na wyłączność. Gracze mają coraz więcej powodów, aby wybrać Xboxa, jako konsolę nowej generacji. Teraz wygląda na to, że Microsoft zabezpieczył sobie prawa do wyłączności na długo oczekiwaną grę, opracowywaną przez inną firmę.

Głównym problemem Xbox One, był brak ekskluzywnych tytułów tworzonych przez studia Microsoftu. To głównie ze względu na tytuły na wyłączność gracze decydują się na jedną bądź drugą konsolę. Podczas zeszłej generacji PlayStation zdecydowanie wiodło w tym względzie prym. W ciągu ostatniego roku to jednak Xbox Series X/S wykonał pracę, której owocami może być wysyp gier na wyłączność w niedalekiej przyszłości. A opisywany tytuł nawet w bardzo niedalekiej.

Reklama

Według użytkownika Twittera Millie A, który pracuje również jako analityk danych w branży gier wideo, Xbox zapewnił sobie wyłączność na ważny tytuł innej firmy, który w dniu premiery trafi do Xbox Game Pass.

Millie A prawdopodobnie nie ma na myśli niczego, co opracowywałaby Bethesda. Tym bardziej że praktycznie rzecz ujmując, stała się ona studiem Microsoftu. Przeciek, z kolei, mówi o firmie niezależnej od giganta. Jest do dość ciekawa sprawa.

Być może znów chodzi o grę od Bloober Team? Medium, zanim zostało przeportowane na PS5, także było ekskluzywnym tytułem, który trafił do Game Pass. Jest więc szansa, że studio pracuje nad jakąś kolejną grą, która otrzymałaby - przynajmniej czasową - ekskluzywność.

Niestety nie ma zbyt wiele dodatkowych informacji i trudno określić, o czym i do kogo nawiązuje Millie A w swoim tweecie. Na razie Microsoft milczy w tej sprawie. Warto jednak zauważyć, że amerykański gigant odrobił pracę domową i chyba znalazł przyczynę swojej porażki w wyścigu poprzedniej generacji. Z niecierpliwością czekamy na oficjalne zapowiedzi kolejnych tytułów przygotowywanych z myślą o Xboxach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy