Reklama

Xbox: Dokładnie 20 lat temu zadebiutowała pierwsza konsola Microsoftu!

​Dokładnie 20 lat temu, na rynku zadebiutowała pierwsza konsola od Xboxa. Dzisiaj Microsoft obchodzi okrągłą rocznicę i z tej okazji przygotował niezwykłe wydarzenie, na które wraz z Philem Spencerem zapraszają wszystkich do celebracji kultowej już marki.

"Przez ostatnie dwie dekady, społeczność użytkowników konsoli Xbox uczyniła z gier miejsce do radości, inspiracji, edukacji i socjalizacji. Gry budują mosty i zacieśniają więzi między przyjaciółmi i rodziną, a także tworzą kolejne sposoby do nawiązywania nowych kontaktów" - czytamy w oświadczeniu.

W poniedziałek 15 listopada - równo o godzinie 19:00 na oficjalnym kanale YouTube oraz niedawno uruchomionym koncie na platformie Twitch.tv rozpocznie się wspólne świętowanie dwudziestolecia istnienia Xboxa.

Reklama

Microsoft ostudził troszkę zapały graczy informując, że na nadchodzącym wydarzeniu nie pojawią się kolejne wieści odnośnie nowych gier i produkcji, które przewidziane są do debiutu na konsoli.

Nie przeszkadza to fanom snuć spekulacji odnośnie udostępnienia wersji sieciowej w najnowszym hicie - Halo Infinite. Kolejne domysły mówią z kolei o planach rozwoju "gorącej produkcji" wyścigowej z otwartym światem, a więc Forzy Horizon 5.

Inne źródła wspominają nieśmiało o tym, iż istnieje duża szansa, że na 20-leciu pojawi się Dwayne Johnson czyli dobrze znany szerokiej publice "The Rock". Hollywoodzka gwiazda od zawsze związana była ze światem Xboxa, więc spekulacje te mogą mieć sporo uzasadnienia i pokrycia w rzeczywistości.

Microsoft przyznał również, że święto w dużej mierze będzie swoistym wehikułem czasu opartym na wspomnieniach ukształtowanych przez dwie dekady istnienia marki Xbox. Zapewne pojawi się wiele odniesień do ubiegłych lat w kontekście rozwoju i ewolucji konsol, które na rynku sukcesywnie debiutowały, by zaspokoić potrzeby wszystkich graczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje