Wymagania sprzętowe Forspoken na platformie PC. Szokująco wysokie?

W najbliższy wtorek - 24 stycznia ma się odbyć premiera najnowszego dzieła studia Square Enix - "Forspoken". Wokół tej produkcji narosło wiele kontrowersji. Mają one głównie związek z opublikowanymi wymaganiami sprzętowymi.

"Forspoken" oczekiwaną grą na rynku

"Forspoken" to jeden z najgorętszych tytułów na rynku gier wideo w pierwszych miesiącach 2023 roku. Premiera tej produkcji zaplanowana jest na 24 stycznia. Miejsce akcji będzie osadzone w fikcyjnej krainie Athia. Piękne w przeszłości miejsce jest teraz opanowane przez zarazę. Choroba sprawiła, że w tym miejscu zwierzęta zmieniły się w potwory i miejsce to stało się piekłem. Antagonistką jest Alfre Holland - osoba, która w niewyjaśniony sposób trafiła do Athii z Nowego Jorku. 

Reklama

Zarys fabuły brzmi niezwykle interesująco. Dodając do tego, że jest to produkcja z gatunku RPG z otwartym światem, można spodziewać się wielogodzinnej przygody, która dostarczy nam wielu emocji. Niewielu jednak będzie mogło doświadczyć tej produkcji w pełnej krasie na najwyższych ustawieniach graficznych.

Producent gry opublikował wymagania sprzętowe "Forspoken". Mogą one szokować wielu zapalonych fanów wirtualnej rozgrywki i jednocześnie powalić na kolana. Na taki sprzęt mało kto może sobie pozwolić.

Kontrowersyjne wymagania sprzętowe

Już minimalne wymagania mogą budzić wątpliwości. Żeby uruchomić grę w 30 klatkach na sekundę i rozdzielczości 720p, należy posiadać sprzęt z procesorem na poziomie AMD Ryzen 5 1600 lub Intel Core i7-3770. Najniższe modele kart graficznych również nie są tymi z zupełnie niskich półek.

Mowa tu o AMD Radeon RX 5500 XT 8GB - z obozu "czerwonych" oraz Nvidia GeForce GTX 1060 6GB - od "zielonych". Znacznie większe trudności pojawiają się przy wyższych rozdzielczościach. Sami zobaczcie, jak to wygląda.

Rekomendowane wymagania sprzętowe (1440p/30 FPS):

  • SYSTEM OPERACYJNY: Windows 10 lub Windows 11 (64-bitowy)
  • PROCESOR: AMD Ryzen 5 3600 lub Intel Core i7-8700K
  • KARTA GRAFICZNA: AMD Radeon RX 6700 XT 12GB lub NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB
  • PAMIĘĆ RAM: 24 GB
  • MIEJSCE NA DYSKU: 150 GB (SSD)

Wymagania sprzętowe Ultra (2160p/60 FPS):

  • SYSTEM OPERACYJNY: Windows 10 lub Windows 11 (64-bitowy)
  • PROCESOR: AMD Ryzen 7 5800X lub Intel Core i7-12700
  • KARTA GRAFICZNA: AMD Radeon RX 6800 XT 16GB lub NVIDIA GeForce RTX 4080 16GB
  • PAMIĘĆ RAM: 32 GB
  • MIEJSCE NA DYSKU: 150 GB (NVMe SSD)

Warto zwrócić uwagę na to, że dopiero przy wymaganiach "Ultra" możemy cieszyć się sześćdziesięcioma klatkami na sekundę. Ponadto rekomendowana przy zawartość pamięci RAM w komputerze oscyluje wokół 24 oraz 32 GB. Nawet jak na dzisiejsze standardy, jest to bardzo dużo.

Opublikowane dane przez Square Enix wzbudziły ogromne kontrowersje i niezadowolenie graczy z całego świata. Społeczność ma jednak nadzieje, że produkcja poprawi swoją optymalizacje i sprzęt ze znacznie niższej półki cenowej nadal będzie w stanie obsłużyć tę produkcję na zadowalającym poziomie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Forspoken
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy