Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wydarzenie specjalne w Assassin's Creed Odyssey znowu nie działa

​Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że Ubisoft musiał anulować pierwsze wydarzenie specjalne w Assassin's Creed Odyssey, polegające na polowaniu na unikatowego najemnika. Ten w wyniku tajemniczego błędu nigdy nie pojawił się w grze. Teraz - dwa tygodnie później - historia się powtarza.

Gracze z wypiekami na twarzy wyczekiwali na pierwsze wydarzenie specjalne w grze, zaplanowane na wtorek, 16 października. W świecie gry miały pojawić się unikatowe, epickie okręty oraz najemnicy do wyeliminowania. Nic z tego, akcję anulowano - Damaisa nigdy nie znaleziono.

Reklama

Koncept polega na tym, by co tydzień rotować treści: siedem dni na pokonanie epickiego najemnika, następnie siedem dni na zniszczenie epickiego okrętu gdzieś na morzu i tak dalej. Całość przeznaczona ma być dla postaci na minimum 30 poziomie doświadczenia i nagradzana specjalną walutą, Orichalcum.

Tydzień później było już lepiej, ponieważ w świecie gry pojawił się pierwszy unikatowy okręt do zniszczenia. Wszystko działało sprawnie - statek pływał, a nawet dawał się zniszczyć, za co odważni gracze otrzymywali stosowne nagrody.

W tym tygodniu, zgodnie z planami na rotację, celem ponownie miał być najemnik - ten sam, który zniknął w tajemniczych okolicznościach przy pierwszym podejściu, a więc Damais the Indifferent. Jak się jednak okazuje, jegomość ten jest wyjątkowo nieuchwytnym celem. Ubisoft nie zdołał naprawić błędu, więc wydarzenie specjalne ponownie odwołano.

"Pracujemy na rozwiązaniem, które zajmie się problemem uniemożliwiającym najemnikom pojawianie się na mapie w ramach wydarzeń specjalnych. Pracujemy tak szybko, jak to tylko możliwe. Prosimy o cierpliwość" - napisano w komunikacie opublikowanym na Twitterze.

Twórcy potwierdzili także, że wydarzenie specjalne powróci w przyszłym tygodniu, od 6 lsitopada. Nie będzie to jednak zaginiony Damais, lecz - zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem - drugi epicki okręt do zniszczenia gdzieś na Morzu Egejskim.

Dowiedz się więcej na temat: Assassin's Creed Odyssey

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama