Reklama

World of Warcraft wprowadza zmiany w sposobie działania domów aukcyjnych

Wraz z aktualizacją World of Warcraft do wersji 9.2.7 pojawią się zmiany w sposobie działania domów aukcyjnych. Ma to na celu wyrównać ceny przedmiotów na mniejszych serwerach.

Aktualnie ceny przedmiotów wystawionych przez graczy w domach aukcyjnych World of Warcraft potrafią być bardzo różne, w zależności od tego czy gramy na bardzo zaludnionym serwerze, czy na takim, który jest niemal pusty. Tak naprawdę każdy serwer może cechować się swoją własną, czasem bardzo dziwną ekonomią. 

Z reguły puste serwery oznaczają bardzo wysokie ceny, bo mniej graczy zajmuje się tam farmieniem i tworzeniem przedmiotów. Blizzard chce ukrócić takie procedery, dlatego na oficjalnym forum pojawiła się informacja, że wraz z nową aktualizacją gry, pojawi się zmiana sposobu, w jaki działa handel przedmiotami.

Reklama

Zmiana ma polegać na tym, że listy przedmiotów dostępnych na aukcjach będą dostępne dla całego regionu, a nie jedynie dla użytkowników na danym serwerze. Na pierwszy rzut oka - jeśli chodzi o wygląd list aukcji czy sposób w jaki będzie dokonywać się transakcji - nic się nie zmienia. Poza tym, zmiany dostępności będą dotyczyły jedynie tych rzeczy, które można skonsumować - wszelkiego rodzaju eliksirów czy ziół - natomiast inne, jak broń czy elementy pancerza, nadal pozostaną widoczne jedynie dla użytkowników danego serwera.

Oprócz nowych list, w aktualizacji 9.2.7 pojawi się nowy kanał czatu handlowego, dedykowany ogłaszaniu konkretnych usług - takich jak boosty dungeonówraidów. Boost to w świecie World of Warcraft płatna pomoc w raidzie lub ataku na dungeon - kiedy gildia chce wziąć udział w danym wydarzeniu, ale jest za słaba by mogła poradzić sobie sama, zatrudnia takiego gracza, który ma postać na przedmioty na odpowiednim poziomie. 

Sam czat handlowy istnieje w grze już od dłuższego czasu, ale ostatnio coraz rzadziej jest wykorzystywany do celu, w jakim został stworzony. Częściej to po prostu miejsce do spamowania, pogaduszek o wszystkim i o niczym czy rekrutowania do gildii. Rzadko kiedy można natrafić tam na faktyczne ogłoszenia kupna / sprzedaży. Natomiast coraz widać tam spam reklamujący usługi, takie jak wspomniane boostowanie raidówdungeonów. Spam ten sprawia, że odnalezienie konkretnej wiadomości, dotyczącej stricte handlu, graniczy z cudem. Pozostaje teraz mieć nadzieję, że nowy, dedykowany kanał, uporządkuje trochę ten bałagan.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy