Reklama

World of Warcraft: Dragonflight - data premiery, gameplay, klasa postaci

Już tylko godziny dzielą fanów MMORPG od premiery nowej ekspansji do World of Warcraft. Długo wyczekiwany Dragonflight przyniesie społeczności gry Blizzarda wyższy level cap, nową klasę postaci i nową krainę.

Data premiery World of Warcraft: Dragonflight

Nowy dodatek do World of Warcraft zadebiutuje 28 listopada 2022 roku.

W Polsce Dragonflight będzie dostępny o północy 29 listopada. Podobnie jak w przypadku poprzednich ekspansji, aby uzyskać dostęp do nowej zawartości trzeba mieć aktywną subskrypcję i wykupić dodatek.

Nowa kraina i wyższy poziom postaci

Większość fanów World of Warcraft jest już przyzwyczajona do przebiegu każdego, nowego dodatku. Dragonflight wprowadzi do gry nową lokację, Dragon Isles. Wyspy smoków podzielone są na cztery lokacje i będziemy przemierzać je po kolei, levelując naszą postać.

Reklama

Podobnie jak w poprzednich dodatkach, razem z wprowadzoną aktualizacją podniesiony zostanie maksymalny poziom postaci. Tym razem wzrośnie on z 60 do 70. Gracze będą musieli więc najpierw przejść kampanię Dragon Isles, aby odblokować większość aktywności.

Dracthyr i Evoker, najbardziej ekscytujące nowości

Głównymi bohaterami Dragonflighta będą oczywiście Dracthyr i Evoker. Blizzard postanowił nie tylko zapoznać graczy ze światem smoków, ale również pozwolić im się w nie wcielić.

Dracthyr, nowa klasa postaci, dostają własną klasę postaci - Evokera. Evoker może leczyć sojuszników albo zadawać obrażenia z dystansu, zaczyna levelowanie na 58 poziomie i ma własną lokację startową, podobnie jak Death Knight. Gracze mogą szybko rozpocząć kampanię Dragonflighta Evokerem i zapoznać się z kilkoma ciekawymi mechanikami, których na próżno szukać w innych klasach postaci.

Nowy system talentów

Blizzard zadbał jednak również o graczy, którzy chcą zostać przy swoich starych klasach postaci i zaczynać Dragonflighta Evokerem. Znane z ostatnich kilku dodatków drzewka talentów wracają do czasów świetności World of Warcraft, kiedy graczom oferowano znacznie więcej możliwości oraz swobody.

Drzewka talentów dzielą się teraz na dwie części - jedno odpowiadające wybranej specjalizacji, a drugie odpowiadające klasie postaci. Weterani World of Warcraft nowe talenty przyjęli z otwartymi ramionami, a miesiące beta testów pozwoliły ekspertom dogłębnie przeanalizować możliwości poszczególnych klas. Nowe drzewka otwierają przed graczami zupełnie nowe możliwości i zachęcają do zmiany talentów zależnie od wykonywanych w grze czynności.

Dragonriding i usprawniony system profesji

Podążając dalej motywem smoków, Dragonflight wprowadzi do World of Warcraft nową mechanikę latania - dragonriding. Gracze zyskają dostęp do specjalnych, latających mountów. Będzie można dowolnie je modyfikować, podobnie jak postać przed jej stworzeniem, oraz korzystać z drzewek talentów ekskluzywnych dla tych mountów.

Ponadto licznych usprawnień doczeka się system profesji. Do tej pory nużący i powtarzalny w oczach wielu graczy, teraz doczeka się nowych statystyk, które będą wpływały na wynik każdego stworzonego przedmiotu. Co więcej, wprowadzony zostanie również system Crafting Orders, który pozwoli wynająć doświadczonego w danej profesji gracza i zlecić mu wykonanie jakiegoś przedmiotu.

Blizzard próbuje ewidentnie uczynić z profesji w World of Warcraft oddzielny endame i zachęcić fanów do spróbowania swoich sił w tworzeniu pancerzy czy zbieraniu kwiatów. Gracze, których wcześniej fascynowały profesje, teraz będą mieli mnóstwo nowych atrakcji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: World of Warcraft Dragonflight

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy