Wolfenstein: Enemy Territory trafił na Steam... po 19 latach od premiery

​To dosyć rzadka sytuacja, kiedy to gra trafia po blisku dwóch dekadach od premiery do katalogu Steam. Taki los spotkał właśnie kultową sieciową strzelankę - Wolfenstein: Enemy Territory.

Jak to się stało, że produkcja ta trafiła do oferty Steam po dziewiętnastu latach od premiery? Ma to związek z zakończeniem programu Bethesda Launcher i przenosinami założonych w nim kont. Od teraz gracze chcący pobawić się w Wolfenstein: Enemy Territory znajdą go na Steamie.

Gra - podobnie jak w przeszłości - została udostępniona za darmo. Przypomnijmy, że Wolfenstein: Enemy Territory zadebiutował w 2003 roku jako samodzielne rozszerzenie do Return to Castle Wolfenstein. Szybko zdobył olbrzymią popularność wśród miłośników sieciowego strzelania i stał się samodzielnym tytułem. Zapisał się także tłustym drukiem w historii e-sportu.

Reklama

Wolfenstein: Enemy Territory - opis gry

Wolfenstein: Enemy Territory pozwala na wzięcie udziału w multiplayerowych potyczkach, osadzonych w okresie drugiej wojny światowej. Gracze wcielają się w żołnierzy Aliantów oraz Osi i biorą udział w starciach z udziałem nawet 32 osób. Autorzy ze studia Splash Damage zaoferowali sześć map.

Wymagania sprzętowe Wolfenstein: Enemy Territory dziś wywołują jedynie uśmiech politowania. Aby uruchomić grę, potrzebujemy procesora co najmniej Intel Pentium 3 600 Mhz, 128 MB pamięci RAM, 1 GB przestrzeni dyskowej oraz akceleratora 3D z 32 MB pamięci.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy