Włamania na konta użytkowników Nintendo

​Niemiła niespodzianka spotkała właścicieli konsol Nintendo. Część fanów dostrzegła próby logowań na ich konta z dziwnych lokalizacji.

Użytkownicy Nintendo padli w ostatnich dniach ofiarą cyberataku. Część z nich zauważyła nieautoryzowane logowania na ich konta, inni w ogóle utracili do nich dostęp. Jak do tej pory nie udało się wykryć napastników, trudno też znaleźć jakiekolwiek korelacje pomiędzy zaatakowanymi właścicielami konsol Nintendo. Informacje o zaistniałych incydentach pojawiły się na oficjalnym profilu Nintendo Japan Support na Twitterze. Natomiast producent ograniczył się do wydania krótkiego oświadczenie dla Video Games Chronicle (VGC).

Mariusz Politowicz z firmy Marken dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce doradza wszystkim użytkownikom Nintendo Switch, aby zmienili hasła. Dotyczy to też osób nie mających do tej pory problemów ze swoim kontem. Niezbędne jest też aktywowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego, które utrudnia osobom trzecim dostęp do konta, nawet jeśli dane uwierzytelniające zostały ujawnione w wyniku naruszenia bezpieczeństwa.

Reklama

Brak informacji na temat napastników i wektora ataku dodatkowo pogłębia problem.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy