​Władca Pierścieni: Gollum z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi na PC

Daedalic Entertainment opublikowało oficjalne wymagania sprzętowe Władcy Pierścieni: Golluma na PC. Są całkiem wysokie, szczególnie biorąc pod uwagę, że premiera gry była już kilka razy przekładana, a do tego została zapowiedziana na Nintendo Switch.

Władca Pierścieni: Gollum jest już dostępny w preorderze na Steam, ale po zobaczeniu oficjalnych wymagań sprzętowych wielu graczy obawia się, że będzie to kolejny kiepsko zoptymalizowany port na PC, szczególnie jeśli popatrzymy na to, jakie są wymagania w kontekście zainstalowanej pamięci RAM oraz karty graficznej.

Reklama

Gollum będzie dostępny 25 maja tego roku na PC, PlayStation 4, PS5, Xboxa One oraz Series X i S. Później ma także trafić na Nintendo Switch. Do gry potrzebny będzie co najmniej procesor Intel Core i7-4770 lub AMD Ryzen 5 1600, 16 GB RAM oraz GTX 1080 lub RTX 2060. 

Takie parametry wystarczą Wam do uruchomienia gry w rozdzielczości 1080p i na średnich detalach, oczywiście bez ray-tracingu. Wymagania rekomendowane do gry w 1440p, z ray-tracingiem i obsługą DLSS przy wysokich detalach to Intel Core i3-6100 lub AMD Ryzen 2600, 32 GB of RAM i RTX 3080. Gra będzie wspierała DirectX 11 oraz 12, a do instalacji potrzeba około 45 GB wolnego miejsca na dysku.

Poniżej możecie zobaczyć najnowszy zwiastun gry Władca Pierścieni: Gollum, który Daedalic Entertainment opublikowało wczoraj, z okazji uruchomienia preorderów. 

Twórcy potwierdzili też w zeszłym tygodniu, że gra osiągnęła status Gold, co oznacza, że jest gotowa do wytłoczenia na sklepowych nośnikach (lub wysyłki do sklepów cyfrowych), a co za tym idzie, nie powinniśmy się już spodziewać żadnych radykalnych zmian - chyba, że w postaci aktualizacji, do pobrania w dniu premiery.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy