Reklama

Windows Vista: Wkrótce oficjalny koniec systemu

Gigant z Redmond postanowił przypomnieć o zbliżającym się dużymi krokami zakończeniu wsparcia dla systemu sprzed 10 lat.

Garstka (0,10%) użytkowników Steama, którzy jeszcze na nim siedzą, musi się naprawdę śpieszyć. 11 kwietnia 2017 roku Microsoft zakończy bowiem wsparcie dla tego systemu, które obecnie i tak ogranicza się jedynie do wydawania poprawek związanych z bezpieczeństwem.

Od premiery minęło już jednak ponad 10 lat, a to w przypadku komputerów wieczność, więc trudno mieć o to pretensje. Zwłaszcza że w międzyczasie pojawiły się już trzy kolejne wersje Windowsa, każda lepsza od Visty, choć z drugiej strony Vista po zainstalowaniu Service Pack 1 wcale taka zła nie była, a do tego wprowadzała całkiem sporo ulepszeń, które można zobaczyć na tym oto wideo:

Reklama

I jeszcze dla przypomnienia: Trzy lata temu, 8 kwietnia 2014 roku, ten sam los spotkał Windowsa XP, choć w tym przypadku Microsoft nadal wsparcie oferuje, tyle że jedynie dla klientów korporacyjnych, którzy dodatkowo za nie płacą.

W przypadku Visty żaden taki program nie został ogłoszony, co w sumie nie powinno dziwić, bo system ten nigdy nie cieszył się zbyt dużą popularnością. Następny w kolejce jest natomiast Windows 7, który pełne wsparcie stracił ponad dwa lata temu, 13 stycznia 2015 roku, ale do 14 stycznia 2020 roku będzie otrzymywał poprawki związane z bezpieczeństwem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy