​Windows 11 i Microsoft Edge z dodatkowymi funkcjami dla graczy

Microsoft postanowił w większym stopniu wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy i dostosować swoje flagowe produkty pod ich preferencje. System Windows 11 i sztandarowa przeglądarka Microsoft Edge otrzymają szereg dodatków i usprawnień.

O wdrażanych zmianach dowiedzieliśmy się na ostatniej konferencji Microsoftu zatytułowanej "What’s Next For Gaming".

Windows 11 będzie sprzyjał graczom jeszcze bardziej

Poczynając od najnowszego systemu operacyjnego Windows 11, testom poddawana jest optymalizacja gier w trybie okienkowym. Celem jest zmniejszenie opóźnień oraz możliwość późniejszego wprowadzenia dodatkowych funkcji m.in. HDR oraz VRR.

Ponadto w systemie pojawi się nowa aplikacja służąca do kalibracji HDR. To pozwoli graczom dostosować w większym stopniu ustawienia graficzne do monitorów HDR. Jeśli chodzi o nowości - warto wspomnieć o widżecie Game Passa. Tutaj bezpośrednio z systemu będziemy mogli odkrywać nowe gry i przeglądać listę ostatnio włączanych produkcji w popularnej usłudze.

Reklama

Specjalny pasek kontrolera pozwoli powrócić do gier i do usługi XGP bez konieczności używania myszy i klawiatury. Póki co funkcja testowana jest przez deweloperów w programie Windows Insider.

Microsoft Edge z nowymi funkcjami dla graczy. Jakimi?

Nowe funkcje zaimplementowane będą również w przeglądarce Microsoft Edge. Oficjalnie zadebiutuje bowiem zintegrowany system przeglądarki z usługą Xbox Cloud Gaming. Edge otrzyma spersonalizowaną stronę zawierającą przewodniki po grach, transmisje na żywo i najważniejsze wydarzenia ze świata gier.

Wbudowana funkcja "Clarity Boost" ma z kolei sprawić, że granie z chmury będzie oferować lepsze wrażenia wizualne i jakościowe w Edge’u. Flagowa przeglądarka Microsoftu otrzyma także nowe menu z dostępem do popularnych gier Windowsowych. Dodatkowa funkcja trybu wydajnościowego przysłużyć się ma z kolei do zapewnienia większej wydajności w grach i mniejszego zużycia zasobów sprzętowych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy