Reklama

Wielka dostawa PlayStation 5! Trzy Jumbo Jety wypełnione konsolami wylądowały

​Szykujcie funty, na lotnisku Heathrow wylądowały 3 Jumbo Jety po brzegi wyładowane konsolami PlayStation 5. Okres przedświąteczny w pełnej krasie!

Nawet kryzys półprzewodników nie jest w stanie pokrzyżować wyprzedażowych i świątecznych planów Brytyjczyków. Sony widać robiło, co mogło, by dostarczyć na czas listopadowych wyprzedaży (Black Friday & Cyber Monday) wystarczającą ilość sprzętu.

Samoloty przybyły do Anglii z Korei Południowej (trzeci z Chin), a w ich wnętrzu znajdowały się nowiutkie konsole nowej generacji. To wciąż jeden z najpopularniejszych prezentów na święta, a ceny PlayStation 5 na eBayu osiągają astronomiczne kwoty - nawet 1 000 funtów. Każdy samolot może pomieścić 100 ton sprzętu na prawie 50 paletach.

Reklama

Do przewiezienia PS5 z lotniska do centrów dystrybucyjnych w Wielkiej Brytanii potrzebnych było 36 przegubowych ciężarówek - przy czym w każdej ciężarówce mieściły się zaledwie cztery gigantyczne palety o szerokości trzech metrów.

Transport faktycznie poprawił sytuację na rynku brytyjskim. Do niedawna tylko 3 sklepy oferowały jakiekolwiek konsole PlayStation 5, obecnie znajdują się one na stanach magazynowych ponad 13 dużych sieci detalicznych. W tym oczywiście Amazon, Argos, czy John Lewis.

Od premiery sprzedało się już prawie 13 i pół miliona sztuk. W samym tylko minionym kwartale właścicieli znalazły 3,3 miliony konsol. Co ciekawe, firmy raczej unikają transportu lotniczego na tak duże odległości, jak miało to miejsce w przypadku dostawy PlayStation 5 do Wielkiej Brytanii. Jest to zwyczajnie zbyt drogie. Ostatnie wydarzenia pokazują więc, jak duże starania korporacje wkładają w to, by dostarczyć swoje produkty na półki sklepowe we właściwym czasie.

Zbliżający się okres - listopadowe wyprzedaże, Święta Bożego Narodzenia i Nowy rok, to jeden z najlepszych sprzedażowych momentów w całym roku. Szkoda tylko, że na naszym rodzimym rynku sytuacja nie zmierza ku poprawie. Bardzo niewielkie ilości konsol znikają w zastraszającym tempie. Ceny oferowanych przez elektro markety zestawów też nie napawają optymizmem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje