Reklama

Wiedźmin podbija Azję. Geralt i spółka wkrótce trafią do Lost Ark

​Lost Ark to jeden z tych przypadków gry, która pierwszą wielką falę popularności zdobyła w Azji, ale potem zachwyciła też fanów z innych regionów. Wkrótce mogą ją pokochać także Polacy.

Lost Ark zadebiutowało w 2019 roku i szturmem podbiło azjatycki rynek. Bardzo długo zresztą był to jedyny rynek, na którym ta gra MMORPG była w ogóle dostępna. Na inne rejony świata otwarła się dopiero w tym roku, zresztą za sprawą Amazona, który stał się jej oficjalnym wydawcą poza Azją.

Reklama

Na pozostałych rynkach gra również uzyskała olbrzymi sukces. Ludzie byli wygłodniali MMORPG, World of Warcraft nie jest już tym, czym był kilka - kilkanaście lat temu, a New World nie sprostało oczekiwaniom. Jest jeszcze co prawda Final Fantasy, ale to również gra, która nie do każdego trafi.

Natomiast Lost Ark oczywiście wciąż jest rozwijane i dopracowywane, nic więc dziwnego, że gra ciągle “żyje" i ma zebraną wokół siebie całkiem prężną społeczność graczy. A jednym z najlepszych dowodów na ciągły rozwój gry jest dodanie nowych motywów i postaci ze świata Wiedźmina.

Do Lost Ark trafił nie tylko Geralt, ale także inni główni bohaterowie opowiadań oraz gier - Yennefer, Triss, Jaskier oraz oczywiście Ciri. Postaci co prawda wyglądają odrobinę inaczej niż w grze, natomiast fanów produkcji w wersji angielskiej na pewno ucieszy wiadomość, że w Lost Ark przemówią tymi samymi głosami co u CD Projekt RED.

Jak autorzy Lost Ark, firma Smilegate RPG, planują wyjaśnić to nagłe połączenie światów? Odbędzie się ono w ramach ograniczonego czasowo wydarzenia, w którym trafimy na nową wyspę - White Wolf’s Heaven. W świecie Lost Ark pojawi się tajemniczy wir, który sprowadzi do świata gry obsadę Wiedźmina. Celem graczy będzie rozwikłanie zagadki wspomnianego wiru.

Crossover pojawi się w styczniu, a polskich graczy dodatkowo z pewnością ucieszy wiadomość, że darmowe Lost Ark pobiorą z oficjalnej strony gry.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lost Ark | Wiedźmin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy