Reklama

Wiedźmin 3: Zobacz jak kultowa gra działa na przenośnym PC Valve - Steam Decku

​Wyobraź sobie, że jesteś sam na biwaku w lesie. Dookoła jest ciemna noc, ogień delikatnie trzaska, w oddali słyszysz pohukiwanie sowy... a przed tobą nagle pojawia się północnica! Tak, tak - już niedługo przywilej zabrania Wiedźmina 3 na wycieczkę nie będzie należał tylko do posiadaczy Nintendo Switch.

CD Projekt RED na swoim oficjalnym koncie na Twitterze zaprezentowało fragment Wiedźmina 3, ogrywanego na Steam Deck od Valve.

Wygląda na to, że tytuł działa bardzo płynnie, a kolory - nawet biorąc pod uwagę, że są przefiltrowane przez urządzenie, którym kręcono film - są bardzo żywe. Co prawda, widzimy tylko fragment jazdy na Płotce, trudno więc ocenić jak gra będzie zachowywać się, gdy Geralt zmierzy się z dużą grupą ghuli lub odwiedzi... Krzywuchowe Moczary.

Mimo że w Wiedźmina można już od dawna grać w trybie handheld na Nintendo Switch, to kolejne urządzenie umożliwiające grę w podróży jest całkiem ekscytujące. Tym bardziej że Deck od Valve zdaje się lepiej sobie radzić z bardziej wymagającymi produkcjami niż konsola Japończyków. Na pokładzie znajdziemy zmodyfikowany AMD Accelerated Processing Unit i 16GB LPDDR5 RAM. Urządzenie ma mieć dotykowy ekran i - co oczywiste - pełny garnitur przycisków, które znajdziemy w popularnych kontrolerach do gier.

Reklama

Steam Deck to nie tylko Wiedźmin 3. Na konsoli dostaniemy dostęp do (prawie) pełnej biblioteki gier z platformy Valve. Premiera sprzętu zapowiedziana jest na grudzień tego roku i dostępna będzie w trzech wersjach, różniących się dyskami: 64 GB eMMC, 256 GB NVMe SSD oraz 512 GB NVMe SSD.

Bateria ma starczać na kilka godzin grania w topowe tytuły i na około 7-8, jeśli odpalimy proste gry 2D lub będziemy wykorzystywać Deck do przeglądania internetu (ale kto w dobie smartfonów chciałby to robić?).

Bardzo ciekawi jesteśmy premiery nowego urządzenia i tego, jak wypadnie w porównaniach z pozostałymi konsolami dostępnymi na rynku. Już niebawem wszystko będzie jasne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje