Wiedźmin 3: Dziki Gon obchodzi 5. urodziny

Wiedźmin 3 /materiały prasowe

W maju 2015 roku na rynek trafiła trzecia odsłona Wiedźmina autorstwa CD Projekt RED, która w ocenie wielu na zawsze odmieniła rodzimy game dev.

W 2015 roku do sprzedaży trafiła jedna z najważniejszych gier minionego dziesięciolecia Wiedźmin 3: Dziki Gon, która nie tylko zdobyła wiele nagród, ale przy okazji zdołała rozsławić polski game dev na całym świecie.

Nie ulega wątpliwości, że szczególnie trzecia odsłona serii o przygodach Geralta z Rivii obrosła w Polsce takim kultem, że wszelka krytyka uderzająca we wspomnianą produkcją spotyka się niekiedy ze zdecydowaną reakcją jej fanów.

Oczywiście gra ma szereg zalet, a do jednej z nich zalicza się np. bardzo dobra fabuła z wyrazistymi postaciami, niesamowitym klimatem czy dialogami. Nawet oprawa graficzna, mimo upływu lat, wciąż może się podobać, zważywszy iż da się ją upiększyć dzięki dostępnym na PC modyfikacjom.

Reklama

Fani od dłuższego czasu czekają na następną odsłonę Wiedźmina, ale obecnie brakuje większych detali, chociaż wiemy, że CD Projekt RED nie zamierza porzucać swojej marki i planuje czwórkę, w której niestety na próżno szukać będzie Geralta z Rivii.

Niczym bumerang powróciła plotka o ewentualnym obsadzeniu w głównej roli znanej z trójki Ciri. Główny scenarzysta Jakub Szamałek przyznał, że żałuje, iż autorzy nie zdołali odkryć przeszłości bohaterki, która jego zdaniem jest złożoną oraz niesamowitą postacią.

Nie dostała ona tyle czasu na ekranie ile pisarze chcieli, ale co ciekawe Szamałek stwierdził, że być może wrócą do tego w przyszłości. Po premierze ostatniego dodatku do Wiedźmina 3: Dziki Gon rodzime studio wypuściło jeszcze Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści bazujące na karciance Gwint, aczkolwiek tytuł nie odniósł spodziewanego przez wydawcę sukcesu i nie będzie zapewne rozwijany o następne epizody.

Z okazji rocznicy GOG.com wystartował z promocją na serię gier Wiedźmin. Pierwszą część kupimy za 4,99 zł, drugą za 5,99 zł, a trzecią za 44,99 złotych. Wszystkie w najlepszych wydaniach, ponadto w ofercie sklepu znajdziemy też dodatki do trójki, lecz lepiej kupić najlepszy pakiet obejmujący również rozszerzenia. Dodatkowo rabat na Wiedźmina 3: Dziki Gon znajdziemy także na Epic Games Store.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3: Dziki Gon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy