Wiedźmin 3 dostaje moda ze wsparciem rozdzielczości 8K

​Gracze od pewnego czasu czekają na aktualizację Wiedźmina 3 dla konsol najnowszej generacji. Aktualizacja ta ciągle zalicza opóźnienia i choć mamy niemal stuprocentową pewność, że w tym kwartale oczekiwanie dobiegnie końca, istnieje też jeszcze inny sposób by zagrać w Wiedźmina 3 godnej oprawie.

Aktualizacja konsolowego Wiedźmina 3 dla konsol obecnej generacji miała się pierwotnie pojawić już w zeszłym roku, ale najpierw została przesunięta na drugi kwartał 2022, by ostatecznie (miejmy nadzieję) wylądować na konsolach w tym kwartale.

W oczekiwaniu na premierę możecie jednak sprawdzić inny sposób na wyśmienitą grafikę w grze. Twórcy modów Digital Dreams wypuścili materiał wideo, na którym nagrano rozgrywkę w rozdzielczości powalającego na kolana 8K.

Wszystko dzięki możliwościom nowej karty Nvidia GeForce RTX 4090, która pozwala nie tylko osiągnąć rozdzielczości do tej pory nie do uzyskania w grze, ale też uruchomienie jej z efektami ray-tracingu. Oczywiście podbita rozdzielczość to nie wszystko.

Reklama

Digital Dreams użyli przy nagrywaniu materiału także ponad 100 modyfikacji do gry. Wszystkie wykorzystane modyfikacje znajdziecie na liście w serwisie Nexus Mods, więc jeśli tylko dysponujecie odpowiednio mocarnym komputerem, sami możecie spróbować osiągnąć podobny efekt.

A kiedy już dostaniemy w swoje ręce konsolową aktualizację i miną pierwsze zachwyty (mam nadzieję, że to będą zachwyty, a nie głosy rozczarowania), zacznie się okres oczekiwania na kolejne gry w serii, czyli już potwierdzoną oficjalnie nową trylogię.

Potem w kolejce czekają jeszcze inne dwie gry w uniwersum, jedna opracowywana przez zewnętrzne studio, a druga ma być połączeniem rozgrywki singleplayer oraz multiplayer.

Niestety, daty wszystkich ogłoszonych niedawno gier pozostają (i jeszcze na długo pozostaną) w sferze domysłów. Na pewno żadnej z tych gier nie zobaczymy wcześniej niż za 4-5 lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3 | CD Projekt RED

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy