Whoopi Goldberg domaga się Diablo 4 w wersji na mac OS

Diablo 4 może i jest najszybciej sprzedającą się grą w historii Blizzarda, ale pewna bardzo ważna klientka ma z nim problem.

Klientką tą jest aktorka Whoopi Goldberg, która na swoim koncie na Instagramie podzieliła się swoją historią z najnowszą odsłoną Diablo. Zakupiła egzemplarz gry z myślą, że zadziała on na jej Macbooku, tak jak wcześniej działały poprzednie części. Okazało się jednak, że Diablo 4 jest dostępne tylko dla komputerów PC z Windowsem, konsol PlayStation oraz Xboxów. Tak więc teraz aktorka prosi twórców o wydanie gry na komputery z systemem macOS.

Reklama

Najwyraźniej aktorka zapomniała zapoznać się wcześniej z listą wspieranych urządzeń, zanim dokonała zakupu, przekonana o tym, że od czasów Diablo III nic się nie zmieniło.

Czwarta odsłona Diablo to ogromny hit, który w dodatku zbiera doskonałe oceny recenzentów oraz graczy i to pomimo wcześniejszych obaw o ceny - zarówno samej gry jak i elementów związanych z mikrotransakcjami. A do tego gra cieszy się dość bezproblemową premierą, co w tym roku wydaje się być wybitnym sukcesem. Oczywiście nie licząc narzekań na brak wersji dla MacOS.

Na zgłoszenie Whoopi odpowiedział jeden z szefów zespołu rozwijającego grę, Rod Fergusson. Napisał: “Mój zestaw kart do bingo nie przewidział krzyczącej na mnie przez Instagrama Whoopi Goldberg".

Sytuacja aktorki zbiegła się w dość niespodziewany sposób z zaprezentowanym przez Apple kilka dni temu “Game Porting Kit", który pozwala uprościć proces portowania gier dedykowanych dla Windowsa na komputery Apple. Jeden z użytkowników Reddita pokazał nawet nagranie z Diablo 4 uruchomionym na Macu z układem M2 oraz zainstalowanym systemem MacOS Sonoma (14) i wspomnianym narzędziem do portowania.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy