Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wczesna wersja Baldur's Gate 3 ukończona w 7 minut

​Choć Baldur’s Gate 3 dostępne jest dopiero we wczesnej wersji w programie Early Access na Steamie, to już teraz oferuje ponad 25 godzin rozgrywki. Twórcy przygotowali jednak mnóstwo sposobów na podejście do przeróżnych wyzwań, co jest woda na młyn dla małej społeczności speedrunnerów.

Speedrunnerzy to specjalna grupa graczy, która specjalizuje się w przechodzeniu gier na czas - im szybciej tym lepiej. Przechodzenie przez ściany, wykorzystywanie błędów - wszystkie chwyty dozwolone, o ile nie mówimy o oszukiwaniu, choćby za pomocą zewnętrznego oprogramowania.

Reklama

Z racji bycia wczesną wersją, Baldur’s Gate 3 nie ma jeszcze swojej strony w serwisie Speedrun.com, stanowiący najpopularniejszy w sieci zbiór wyników i rekordzistów świata. Próby "łamania" gry trwają już jednak w najlepsze, a obecnym liderem jest niejaki Cary "Professor Palmer" Palmer.

Ten zdołał niedawno opracować ścieżkę umożliwiającą przejście dostępnych treści w niemal dokładnie siedem minut - i 89 milisekund. Dotarcie do takiego wyniku zajęło około 200 prób - przyznaje sam zainteresowany w rozmowie z serwisem Kotaku. To się nazywa zaangażowanie.

Jedną z najważniejszych strategii jest częste korzystanie z opcji skoku, w połączeniu z zaklęciem, który potraja dystans skakania postaci. W ten sposób grający jest w stanie błyskawicznie przemieszczać się z miejsca na miejsce, omijając przy tym wszystkie potyczki, z "obowiązkowym" bossem włącznie.

Palmer pomija wszystkich przeciwników, nie odblokowuje ani jednego towarzysza i nie wykonuje ani jednego zadania. Wszystko to sprawia, że nie zdobywa ani jednego punktu doświadczenia i kończy wczesną wersję na pierwszym poziomie doświadczenia. Zobaczył mało, ale liczy się prędkość!

Kluczową miejscówką na trasie jest studnia w lokacji Blighted Village. Jeśli wskoczymy do środka, możemy pod ziemią przedostać się do Whispering Depths, a stąd prosto do ostatniego miejscówki w obecnej wersji produkcji, czyli do Podmroku. Pozostaje czekać na dalsze aktualizacje treści.

Dowiedz się więcej na temat: Baldur's Gate 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje