Reklama

Way of the Samurai 4 wreszcie pojawi się na PC!

Czwarte Way of the Samurai ma już kilka lat, ale jeżeli nie mieliście z tą serią do czynienia, to nie dajcie się temu zniechęcić.

To wciąż dosyć nietypowy sandbox, który do tematu wolności wyboru i otwartości świata podchodzi trochę inaczej niż "nasze" action RPG-i. Way of the Samurai 4 pojawi się na Steamie prawdopodobnie jeszcze w tym roku i będzie konwersją wydanej parę lat temu tylko na PS3 produkcji.

I chociaż według fanów nie jest to najlepsza część serii, może okazać się niezłym wprowadzeniem do rozgrywki, na jaką rzadko która produkcja potrafi się porwać. Spędziłem parę miesięcy temu kilka godzin przy jedynce na PSP i byłem zachwycony.

Otwarty świat istniał sobie beze mnie, jego mieszkańcy mieli swoje zajęcia, a ja mogłem, ale nie musiałem, wpłynąć na wszystko, co widziałem. Mogłem uratować dziewczynę, która potem tłumaczyła mi napięte relacje polityczne w okolicznych wsiach, mogłem zupełnie się nią nie przejmować.

Reklama

Mogłem opowiedzieć się po stronie rządzącej w tych rejonach rodziny, mogłem dołączyć do rebeliantów, mogłem wszystko przeczekać i zająć się walką z wszystkimi, którzy się nawiną. Way of the Samurai było świetne - trochę dziwne (tak po japońsku) ale naprawdę miło było przy tym posiedzieć.

Konwersją Way of the Samurai 4 zajmuje się Ghostlight i już niedługo mają mieć dla nas więcej informacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje