Watch Dogs Legion w 4K przyprawia o zadyszkę nawet GeForce’a RTX3090

​Wydawać by się mogło, że kupując kartę graficzną za ponad 7000 zł, która promowana jest jako pierwsza karta zdolna do grania w 8K, nie musimy obawiać się o jej możliwości w rozdzielczości 4K.

Okazuje się jednak, że i tu czekają na nas niemiłe niespodzianki. Z taką sytuacją mamy bowiem do czynienia w przypadku gry Watch Dogs Legion, czyli trzeciej odsłony serii z otwartym światem od Ubisoftu, która zadebiutuje na rynku już w najbliższy czwartek.

Popularny youtubowy kanał RajmanGaming HD testuje ten tytuł już od kilku dni i nie omieszkał pochwalić się swoimi ustaleniami w zakresie wydajności czy optymalizacji Legiona, tym bardziej, że sytuacja wygląda tu niezwykle ciekawie.

RajmanGaming HD zaprzągł bowiem do testów kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX3090 oraz procesor Intel Core i9-10900K, czyli absolutnie topowe podzespoły, jakie obecnie można zainstalować w pececie.

Reklama

Taka konfiguracja nie powinna mieć problemów z udźwignięciem Watch Dogs Legion w rozdzielczości 4K, nawet na najwyższych ustawieniach graficznych, tym bardziej, że mówimy tu o międzygeneracyjnej produkcji, a nie grze tworzonej całkowicie z myślą o nowej generacji.

Okazuje się jednak, że nowa gra Ubisoftu potrafi przyprawić taki sprzęt o sporą zadyszkę... i to jeszcze bez ray tracingu. Gra przetestowana została w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) we wbudowanym benchmarku i regularnie notowała spadki płynności poniżej 55 kl./s.

Zdarza się nawet, że framerate spada nawet do 47 kl./s, kiedy na ekranie dzieje się naprawdę dużo (np. w trakcie eksplozji). Wydaje się to bardzo rozczarowujące, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę cenę samego GeForce’a RTX 3090.

RajmanGaming HD odnotowało także, że po włączeniu funkcji DLSS Quality i efektów Ray Tracing Ultra liczba klatek na sekundę waha się pomiędzy 44 i 54 fpsów. Jeśli zaś zdecydujemy się na opcję DLSS Performance, wynik ten poprawi się do 54-70 kl./s.

Wygląda więc na to, że nawet jeśli posiadamy naprawdę high-endowy sprzęt, musimy liczyć się z obniżeniem detali i opcji graficznych w Watch Dogs Legion. Tak naprawdę jednak świadczyć to może o słabej optymalizacji gry, a nie wydajności karty graficznej. Tym bardziej, że produkcje Ubisoftu słyną z tego, że potrafią zdusić każdego peceta.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Watch Dogs Legion

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy