Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Viking City Builder to imponujący projekt jednego dewelopera

W lipcu tego roku informowaliśmy o ambitnym projekcie Manor Lords, czyli o strategii wyróżniającej się oprawą graficzną i tworzoną przez samotnego Polaka. Najwidoczniej w naszym kraju zapanowała moda na tego typu pomysły, ponieważ mamy już kolejnego przedstawiciela - Viking City Builder.

Jak sugeruje samy tytuł, zamiast średniowiecznej wioski zbudujemy tutaj miasteczko wikingów. "To klasyczna gra o budowaniu i zarządzaniu osadą z elementami strategii czasu rzeczywistego" - czytamy w opisie na Steamie. Imponująco zapowiada się oprawa, z ray tracingiem włącznie.

Reklama

Zajmiemy się więc budowaniem miejsca do życia dla naszych braci i sióstr. Postawimy mieszkania, długie domy, budowle portowe czy rytualne konstrukcje. Wszystkie inspirowane są podobno prawdziwymi budynkami z epoki. Wyślemy też mieszkańców do różnorodnych prac lub na polowania.

Epoka wikingów pełna była konfliktów, więc i tego aspektu nie może zabraknąć. Potężna armia, która będzie słuchać rozkazów dowódcy może okazać się przydatna, gdy powrócą Europejczycy, by odebrać tereny. Dzielni wojownicy mogą również służyć swoją siłą, gdy w wiosce zaczną kończyć się zasoby.

Wyruszą wtedy do sąsiedniej wioski, by plądrować, rabować, żerować na słabszych i wrócić w chwale! Produkcja powstaje na silniku Unreal Engine. A gdyby tak samotni twórcy Manor Lords oraz Viking City Builder połączyli siły... To by dopiero była interesująca strategia ekonomiczna.

Dowiedz się więcej na temat: Viking City Builder

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje