Victoria 3, czyli kolejny ambitny symulator. To może być hitowa produkcja

Victoria 3 to kolejna, wielka gra strategiczna studia Paradox Interactive. Gra właśnie otrzymała nowy zwiastun oraz datę premiery.

Jeśli nazwa Victoria niewiele Wam mówi - nie martwcie się. Nic dziwnego, bowiem poprzednia część tej gry ukazała się na rynku przeszło 10 lat temu. Autorzy właśnie uraczyli nas nowym zwiastunem z fragmentami rozgrywki oraz ujawnili dokładną datę premiery gry, którą zapowiedziano rok temu.

Dla fanów studia to ogromne wydarzenie, bo w świecie strategii Victoria 3 była czymś w rodzaju Half-Life 3 - wyczekiwaną i upragnioną kontynuacją, która wydawało się, nigdy nie powstanie. Gra urosła wręcz do poziomu mema, z czego zresztą Paradox skwapliwie skorzystało przy promocji gry. Krótko po ubiegłorocznej zapowiedzi, że gra jest tworzona, pojawił się konkurs na najlepszy mem na jej temat.

Reklama

Jeśli zaś chodzi o sam zwiastun, to przede wszystkim - jak na standardy trailerów - jest niesamowicie długi, bo trwa 4,5 godziny. Jednak wypełniają go nie tylko fragmenty rozgrywki, ale też objaśnienia serwowane przez samych twórców. Natomiast, zdaniem zarówno fanów jak i recenzentów, daje on ogromne nadzieje, że jest na co czekać i gra spełni oczekiwania, które narosły przez te wszystkie lata. 

Victoria 3 ma być niezwykle ambitną symulacją społeczeństwa, jedyną w swoim rodzaju. Dziennikarze, którzy mieli okazję testować wczesną wersję, określają ją jako połączenie uzależniającej i jednocześnie dość skomplikowanej - szczególnie pod kątem ekonomii. Dla niektórych poziom skomplikowania jest jednak wręcz elementem charakterystycznym dla gier Paradox, więc nie mogło go zabraknąć i tutaj.

Grę można już kupić w ramach przedsprzedaży - kosztuje 199,99 PLN. Dostępna jest również nieco droższa Grand Edition, która zawiera od razu pierwszy dodatek. Jeśli zdecydujecie się na zamówienie preordera, otrzymacie za darmo kopię odświeżonego soundtracku gry Victoria 2. Natomiast nowa część oficjalnie pojawi się na Steam 25 października.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paradox Interactive
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy