Mody do gier Paradox Interactive także na Xbox One

​Mody to wciąż wyjątkowa rzadkość na konsolach, chyba tylko z wyjątkiem kilku inicjatyw Bethesdy. Teraz jednak będzie ich więcej. Microsoft poinformował, że podejmuje współpracę z Paradox Interactive, by zaoferować treści tworzone przez graczy w grach tej drugiej firmy także na Xbox One.

Pierwszą produkcją wspierającą inicjatywę o nazwie Paradox Mods jest strategia Surviving Mars od Haemimont Games. Tytuł - jak sugeruje sama nazwa - opowiada o kolonizacji Marsa, a do wydanej w marcu ubiegłego roku wersji PC gracze zdążyli przygotować już całe mnóstwo różnych dodatków.

Teraz starannie wyselekcjonowana część z nich trafi także na Xbox One. Mowa o Forest Greenhouse (kopuły służące do produkcji tlenu), Martian Car Wash (myjnia dla marsjańskich pojazdów) oraz Surviving Röhm (modyfikacja znacznie potęgująca liczbę konkurentów na mapie planety).

Reklama

W celu pobrania modów wystarczy zalogować się na konto Paradox Account z poziomu ekranu startowego Surviving Mars na Xbox One, a następnie uruchomić specjalną aplikację o wiele mówiącej nazwie "Mod Manager". Tutaj wystarczy już wybierać i instalować, co tylko nas zainteresuje

Wymienione wyżej, trzy modyfikacje to tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ obecnie do pobrania dostępnych jest już ponad 30 modów, a lista będzie stale rozszerzana o kolejne propozycje. Wszystko to oczywiście jak najbardziej za darmo, stworzone w całości przez oddanych graczy.

Brzmi dobrze, ale u niektórych graczy takie inicjatywy od razu zapalają lampkę ostrzegawczą. Ci przypominają sobie bowiem pomysły Bethesdy związane ze sprzedawaniem modyfikacji przygotowanych przez graczy i oddawanie twórcom tylko części zysków. Może w przyszłości?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paradox Interactive
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama