Valve pracuje nad nową grą? Studio poszukuje psychologa

​Valve pracuje nad nową grą, która zaserwuje graczom mocne doświadczenie? Sugeruje to ogłoszenie o pracę, w ramach którego studio poszukuje chętnego na stanowisko psychologa mającego pomóc w opracowaniu nowych doświadczeń w grach.

Valve bardziej skupia się na rozwoju swojej platformy z grami w postaci Steam niż tworzeniu kolejnych produkcji, choć w ubiegłym roku pojawił się pewien wyjątek - mowa oczywiście o Half-Life: Alyx dedykowanemu wprawdzie goglom VR, ale pokazującemu, że ekipa nadal potrafi tworzyć interesujące projekty. Ten był niewątpliwie swego rodzaju eksperymentem, z których Valve nie zamierza rezygnować, o czym świadczy nowe stanowisko w firmie i ogłoszenie z nim związanie. Otóż studio poszukuje do kadry psychologa i nie chodzi tutaj o zajmowanie się zdrowiem psychicznym pracowników, bo pomoc tego rodzaju ludzi w branży gier nie jest czymś niespotykanym.

Reklama

W tym przypadku chodzi o pomoc w opracowywaniu nowych doświadczeń w grach, a jednym z wymogów jest dyplom ukończenia studiów z psychologii lub pokrewnej dziedziny. Nie wiemy, nad czym pracuje Valve, aczkolwiek pomoc psychologia sugeruje, że gra powinna zagrać odbiorcy na emocjach bardziej niż jakikolwiek inny tytuł od tego studia.

Half-Life: Alyx zadebiutował 23 marca 2020 roku stając się jedną z najlepszych, jeżeli nie najlepszą produkcją na VR, aczkolwiek nie jest to rasowy przedstawiciel marki Half-Life, jakim jest z pewnością oczekiwany przez fanów, nadal niepotwierdzony trzeci epizod serii. Fabuła zresztą nie jest kontynuacją poprzedniczki i rozgrywa się między pierwszą a drugą odsłoną serii. Graczom przychodzi kierować losami Alyx Vance prowadzącej wraz ze swoim ojcem badania na temat słabości Kombinatu.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Half-Life: Alyx
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy