Valheim może zadebiutować na PlayStation dopiero za pół roku

Posiadacze Xboxa przez następne sześć miesięcy będą mieli najwyraźniej ekskluzywny dostęp do Valheim. Fani Sony muszą uzbroić się z cierpliwość.

Valheim był sporym zaskoczeniem nie tylko w oczach fanów survivali, ale również w oczach całego świata gier. Produkcja niewielkiego studia Iron Gate okazała się ogromnym sukcesem i przyciągnęła do siebie miliony graczy. Valheim urzekało graficznie, miało bardzo ciekawy system eksploracji i złożone mechaniki budowaniacraftingu niezbędne w każdym, udanym survivalu.

Oryginalnie gra pojawiła się na Steamie w formie wczesnego dostępu. Ostatnio z kolei aktualna wersja trafiła na Xbox One, Xbox Series X/S oraz Game Pass. Jest to bardzo duże wydarzenie dla Valheim i szansa na otworzenie się na znacznie większą społeczność. Na razie Iron Gate utrzymuje jednak, że nie planuje premiery gry na PlayStation i Nintendo Switchu.

Reklama

Sądząc po krótkim komunikacie w sklepie Microsoftu, Valheim będzie konsolowym exclusive’m Xboxa przez następne pół roku. Nie oznacza to również, że zaraz po upływie tego czasu Iron Gate będzie miało gotową wersję na pozostałe platformy. Posiadacze PlayStation i Switcha nie powinni niestety nastawiać się na szybki debiut Valheim na tych platformach.

Pozostałym graczom pozostaje z kolei cieszyć się ekskluzywnością i korzystać z nowych atrakcji posiadaczy Game Passa. Dzięki premierze w usłudze Microsoftu Valheim może znów wrócić do łask fanów survivali i przedstawić im swoją ostatnią, obszerną aktualizację, Ashlands.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | Valheim

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama