V Rising - popularna gra teraz także po polsku

​V Rising to jedna z większych niespodzianek ostatnich tygodni. Gra teraz doczekała się w końcu polskiej wersji językowej.

V Rising to dzieło niezależnego dewelopera - firmy Sunlock - które zaliczyło doskonały debiut na Steamie. W ciągu raptem czterech dni gra sprzedała się na platformie Valve w nakładzie ponad pół miliona (cyfrowych) egzemplarzy, a do teraz łączna sprzedaż przekroczyła już dwa miliony kopii.

V Rising od początku było dostępne w kilkunastu wersjach językowych, ale brakowało wśród nich polskiej. Twórcy wreszcie nadrobili zaległości i dodali do gry napisy w języku Mickiewicza i Słowackiego, czym mogą zaskarbić sobie sympatię graczy znad Wisły.

Reklama

V Rising - wampirzy survival

Sukces V Rising zaskoczył samych twórców. Jednak ma on swoje logiczne uzasadnienie. To gra, która raczej nie ma konkurencji, a nawet jeśli jakąś znajdziemy, to na jej tle prezentuje się bardzo okazale.

To sieciowy survival, w którym wcielamy się w wampira. Przemierzając fantastyczny, inspirowany gotykiem i otwarty świat, napadamy na wioski, okradamy bandytów i toczymy walki z różnorodnymi bestiami.

Swobodnie możemy przemieszczać się tylko w nocy, bo światło słoneczne może spalić bohatera na popiół. Z czasem zbieramy surowce, odkrywamy nowe moce i rozbudowujemy nasze zamczysko.

W siedzibie - którą możemy personalizować - przechowujemy zdobyty loot i przygotowujemy nasze siły ciemności do walki. Z innymi graczami możemy konkurować, ale i zawierać sojusze i wspólnie wyruszać na podboje.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: V Rising | Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy