Uważajcie na tę grę. Potrafi przegrzać i wyłączyć konsolę PlayStation 5

Final Fantasy XVI pojawiło się na sklepowych półkach kilkanaście dni temu, by rozgrzać fanów tej kultowej serii RPG. Niestety dociera do nas co raz więcej komentarzy i relacji, że gra potrafi przegrzać konsolę PlayStation 5 lub nawet doprowadzić do jej wyłączenia podczas rozgrywki.

Final Fantasy XVI to bez wątpienia jedna z najważniejszych gamingowych premier tego roku. W naszej recenzji chwaliliśmy tę produkcję na niezwykle wciągającą fabułę z bogato zaprojektowanym światem nasyconym dynamiczną walką i fantastyczną oprawą graficzną oraz dźwiękową.

Dzieło od Square Enix wpasowało się w znacznie szersze gusta, czego dowodzą opinie krytyków i graczy zebrane przez serwis Metacritic. Tytuł może pochwalić się średnią ocen 8,3/10 ze strony społeczności graczy, co jest naprawdę rewelacyjnym wynikiem.

Reklama

Final Fantasy XVI przegrzewa niektórym graczom konsolę

Niestety okazuje się, że niektórzy gracze doświadczają sporych problemów podczas rozgrywki w FFXVI. Według komentarzy na Twitterze i Reddicie, podczas jednej ze scen gra potrafi mocno przegrzać konsolę PlayStation 5. Po sieci krążą filmy, jak urządzenie samoistnie się wyłącza. Ciekawe jest to, że we wszystkich przypadkach takie zajście ma miejsce podczas konkretnej sceny w grze.

Według raportów przekazywanych przez graczy, z przegrzaniem i wyłączeniem konsoli mamy do czynienia tylko wtedy, gdy gra uruchomiona jest w trybie graphics mode. Jeśli natomiast korzystamy z trybu wydajnościowego, to istnieje ogromna szansa, że z konsolą nie zadzieje się nic złego.

Pozostaje mieć nadzieję, że Square Enix naniesie odpowiednie poprawki bądź łatki, by całkowicie zniwelować ten problem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5 | Final Fantasy XVI

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama