Reklama

Until Dawn trafi na PS4 i będzie kompatybilne z Project Morpheus?

Until Dawn to zapowiedziany prawie dwa lata temu horror tworzony z myślą o PS3 i ruchowym kontrolerze Move.

Choć dosyć dawno nic o nim nie słyszeliśmy, w sieci pojawiły się niepotwierdzone wieści, z których wynika, że gra trafi na PS4 i obsługiwać będzie technologię VR. Serwis Polygon, powołując się na anonimowych informatorów, twierdzi, że Until Dawn nie jest już grą tworzoną na PlayStation 3 - produkcja ma pojawić się na PS4 i projektowana jest nie tyle z myślą o Move, co o ujawnionych niedawno goglach rzeczywistości wirtualnej Project Morpheus.

Co ciekawe, Sony nie zdementowało tych doniesień. Ale także ich nie potwierdziło. W rozmowie z serwisem Polygon Shuhei Yoshida, prezes Sony Worldwide Studios, nie dał jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej Until Dawn.

Reklama

"Przystosowanie produkcji do VR byłoby interesujące, bo to horror i ludzie piszą do mnie na Twitterze, że chcieliby zagrać w Outlast (inny horror) na Morpheusie. Myślę, że ta gra pod względem gatunkowym pasuje do rzeczywistości wirtualnej. Jeśli naprawdę chcesz zrobić poważną grę dla Morpheusa, musi się różnić (od dotychczasowych produkcji) - Yoshida.

Czyli wiemy, że nic wiemy. Choć z drugiej strony słowa Yoshidy sugerują raczej, że coś jest rzeczywiście na rzeczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy