Reklama

​Unity wesprze amerykański rząd w zakresie obronności

Najświeższe doniesienia mówią o tym, że twórcy silnika Unity podpisali wielomilionową umowę, która stanowić ma wsparcie dla obronności Stanów Zjednoczonych. O co chodzi?

Wokół Unity dzieje się ostatnio bardzo dużo. Sporo kontrowersji pojawiło się w związku z wypowiedzią prezesa tej firmy, Johna Riccitiello, który miał określić deweloperów niezainteresowanych mikropłatnościami "je*anymi idiotoami".

Dosłownie kilka dni później dowiedzieliśmy się, że AppLovin - podmiot, który rozwija się głównie na rynku aplikacji mobilnych zanosi się zamiarem zakupu wszystkich akcji Unity. Transakcja opiewać ma na łączną, zawrotną kwotę w wysokości ponad 17,5 mld dolarów.

Reklama

Unity rozpoczyna współpracę z rządem USA

Teraz o Unity można usłyszeć jeszcze kilka znaczących, sensacyjnych informacji. Według serwisu GameDeveloper.com Unity podpisało lukratywny kontrakt z firmą CACI, która zajmuje się opracowaniem wielu technologii dla przedsiębiorstw, jak również programów projektowania i symulacji systemów dla amerykańskiego rządu i wojska.

CACI to gigant wyceniany na zawrotne 6 miliardów dolarów. Według informatorów perspektywa Unity jest bardzo "ekscytująca", zważając na fakt, że podmiot odpowiedzialny byłby za realizowanie kontraktów rządowych - w postaci implementowania i dostosowania uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

Unity to silnik graficzny, który stanowi fundament dla wielu obecnych produkcji dostępnych w sektorze gier wideo. Na liście znajdziemy takie tytuły jak Among Us, Fall Guys, 7 Days to Die czy Hearthstone. Po to narzędzie sięgają również często producenci gier mobilnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama