Reklama

Ubisoft twierdzi, że 60 kl/s nie jest i nie będzie standardem

Niedawno dowiedzieliśmy się, że najnowsza gra Ubisoftu - Assassin’s Creed: Unity, na konsolach nowej generacji będzie działać w 30 klatkach na sekundę w rozdzielczości 900p.

Jest to spowodowane ograniczeniami mocy procesorów obydwu konsol. Dzisiaj jednak przedstawiciel Ubisoftu stwierdził, że 60 klatek na sekundę nie powinno być standardem.

Nicolas Guerin z Ubisoftu przyznał, że 60 klatek na sekundę nigdy nie było głównym celem firmy. "Pozostając przy 30 klatkach chcieliśmy nadać naszej grze odpowiedniej filmowości" - twierdzi. Przyznał on również, że osiągnięcie wyższego wyniku było po prostu bardzo trudne.

"W Ubisofcie od dłuższego czasu chcieliśmy uzyskać płynne 60 klatek na sekundę. Nie był to dobry pomysł, gdyż wynik ten nie daje niczego specjalnego, a obraz prezentuje się nienaturalnie. To trochę jak film Hobbit, który wyglądał po prostu dziwacznie" - dopowiada. Przypominamy, iż film Hobbit został nakręcony w 48 klatkach na sekundę.

Reklama

Guerin nadmienił również, że inne studia także porzucają standard 60 klatek na sekundę, gdyż jest on trudny do osiągnięcia i nie posiada zbyt wielu zalet. Według Ubisoftu przyszłością jest "filmowe" 30 fps.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje