​Twórcy The Last of Us o drugim sezonie serialu. Co z retrospekcjami?

O drugim sezonie The Last of Us mówi się coraz głośniej i częściej. Fani debatują głównie nad tym, kto wcieli się w rolę antagonistki Abby Anderson oraz na jaki zabieg zdecydują się producenci w kontekście Ellie i Belli Ramsey. W drugim sezonie główna bohaterka będzie bowiem starsza aż o pięć lat.

O ile aktorka mająca zagrać Abby Anderson to kwestia owiana jak na razie sporą tajemnicą, o tyle ciekawie prezentuje się sytuacja związana z Bellą Ramsey. Wiadomo, że brytyjska artystka faktycznie wystąpi w drugim sezonie serialu u boku m.in. Pedro Pascala.

Kilka tygodni temu w wywiadach showrunnerzy The Last of Us, Craig Mazin oraz Neil Druckmann podkreślali, że Bella Ramsey to najlepsza możliwa osoba, jaka może wcielać się w postać Ellie. Twórcy żartowali nawet, że gdyby Ramsey chciała w drugim sezonie opuścić obsadę, to nie dostałaby na to przyzwolenia.

Reklama

Co z Ellie i Bellą Ramsey w drugim sezonie TLOU?

Pozostaje jednak inna newralgiczna kwestia. W oryginalnej grze wydanej w 2013 roku Ellie jest 14-letnia dziewczynką, z kolei w sequelu The Last of Us Part II protagonistka jest już pełnoletnia i ma 19 lat. Jaki zabieg mają zastosować w tym przypadku producenci?

Craig Mazin zupełnie się tym nie przejmuje i podkreśla, że Bella Ramsey ma aktualnie 19 lat i idealnie komponuje się w rolę Ellie z drugiej odsłony gry. W rozmowie z serwisem Deadline producent żartuje nawet, że Brytyjka "pali sześć paczek papierów dziennie i jest na czystej whisky oraz diecie opartej na wołowinie".

Twórca zaznaczył również, że nie planuje wdrażać celowych retrospekcji i skoków czasowych, jak to miało miejsce w innej hitowej produkcji od HBO, House of the Dragon. W The Last of Us nie będzie takich zabiegów. Wiele wskazuje więc na to, że fani będą musieli zaakceptować Ellie w postaci Belli Ramsey. Pomimo że aktorka wygląda młodo, na pewno twórcy szykują dla widzów kilka niespodzianek, do czego nas zdążyli już przyzwyczaić przez pierwsze dziewięć odcinków.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy