Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Twórcy The Division stworzą grę w świecie filmów "Avatar"

​Przedstawiciele firmy Ubisoft poinformowali o nawiązaniu współpracy z wytwórniami Lighstorm Entertainment oraz Fox Interactive. W ramach podjętej kooperacji powstanie kolejna gra osadzona w świecie filmów "Avatar".

Szczegółów na temat projektu jednak nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że stworzeniem produkcji zajmie się studio Massive Entertainment, a więc autorzy nastawionej na sieciową rozgrywkę strzelanki The Division.

Reklama

Firma Ubisoft obiecuje, że developerzy pracują wraz z autorami oryginalnego "Avatara" nad "rozszerzeniem filmowego uniwersum na nowe sposoby i zaoferowaniem wolności w doświadczeniu Pandory, jakiej jeszcze nie było". Tytuł znajduje się jednak na wczesnym etapie rozwoju - na trwającej w San Francisco imprezie Game Developers Conference trwają poszukiwania ludzi do zespołu odpowiedzialnego za grę.

Potwierdzono natomiast, że sam projekt powstaje przy wykorzystaniu silnika Snowdrop. Technologia napędza wspomniane już sieciowe The Division, ponadto jest sercem tworzonego South Park: The Fractured But Whole.

Produkcja ukaże się na PC oraz bliżej niesprecyzowanych konsolach (można raczej założyć, że chodzi co najmniej o Xbox One i PlayStation 4). Nieznana jest też data premiery ani gatunek, którego przedstawicielem jest tytuł. Niewykluczone jednak, że otrzymamy grę nastawioną na zabawę wieloosobową.

Stworzony przez Jamesa Camerona filmowy "Avatar" doczekał się dotychczas tylko jednej części, która na ekrany kin weszła w 2009 roku. W planach są jednak jeszcze cztery odsłony, a do najnowszej zdjęcia rozpoczną się latem tego roku.

Ubisoft w przeszłości stworzył już jedną produkcję osadzoną w uniwersum wspomnianej serii. Gra nie okazała się jednak zbyt udana. Oby kolejny projekt prezentował znacznie bardziej wyższy poziom i zapadł w pamięci graczy. Poniżej można obejrzeć nagranie poświęcone nowemu projektowi:

Dowiedz się więcej na temat: The Division

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje