Twórcy Tekkena wprowadzają polską postać i prezentują jej zapowiedź

Tekken to od wielu lat jedna z najbardziej znanych marek wśród gier wideo. Bijatyka będąca konkurencją Mortal Kombat od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Teraz twórcy ogłosili powrót postaci znanej z Tekken 8. Mowa o polskiej Premier - Lidii Sobieskiej.

Tekken od lat cieszy się zainteresowaniem

Tekken to jedna z najsłynniejszych gier z gatunku bijatyk w całej historii gamingu. Początek historii tej serii ma swoje miejsce w 1994 roku. Wówczas studio Namco postanowiło wydać produkcję na automaty do gier w Stanach Zjednoczonych, a kilka miesięcy później na konsole PlayStation na całym świecie. Tekken stanowił jedną z najpoważniejszych konkurencji dla wydanej dwa lata wcześniej przez studio Midway gry Mortal Kombat.

Reklama

Dzieło Namco podbiło tak bardzo mocno serca fanów bijatyk na całym świecie, że już w 1995 roku na rynek wypuszczono drugą część Tekkena. Łącznie powstało do tej pory aż osiem części głównej serii oraz wiele wydań pobocznych, jak chociażby spin-offy, filmy fabularne, serial czy komiks. Tekken bardzo mocno zakorzenił się w kulturze masowej, przez co gra uzyskała status legendarnej.

Na przestrzeni ostatniego półrocza po raz kolejny mogliśmy obserwować rywalizację Tekkena z Mortal Kombat. We wrześniu ub. roku w sklepach premierę miał reboot Mortal Kombat 1, natomiast w styczniu 2024 r. na rynku ukazał się Tekken 8. Obie produkcje rywalizują o podobnego klienta, choć lepiej w ocenach użytkowników na Steam wypadła "ósemka" Tekkena. Teraz do gry trafia nowa postać. Jest to premier Polski - Lidia Sobieska.

Sobieska powraca do uniwersum Tekkena

Postać Lidii Sobieskiej gracze mogli zapoznać przy okazji Tekkena 7. Została ona dodana do gry w 2021 roku w ramach DLC, które zostało wypuszczone przez Bandai Namco Studios. Polka w Tekken 8, podobnie jak w poprzedniej części odgrywa postać Premiera Polski. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co przyświecało twórcom, gdy wymyślali tę funkcję postaci znad Wisły. Ponadto w produkcji jest ona określana mianem "najjaśniejszego posła Polski". Bandai Namco wypuściło specjalny zwiastun, który przedstawia "naszą" postać.

Opublikowana na platformie YouTube prezentacja postaci Lidii Sobieska trwa niespełna 3 minuty. Zapowiadana jest jako "waleczna Premier", a następnie słyszymy kilka kwestii w języku polskim. Słyszymy, że Sobieska mówi "Bądźmy dumni z tej walki", a następnie rusza do boju. Możemy w praktyce zobaczyć movement postaci i najważniejsze techniki uderzeń oraz kopnięć. W dalszych fragmentach słyszymy kolejne słowa wypowiedziane w naszym rodzimym języku.

Jako, że niewiele możemy spotkać polskich akcentów w znanych, międzynarodowych grach wideo, należy docenić fakt, że w tak dużej produkcji jak Tekken, nasz kraj został wyróżniony. Lidia Sobieska odgrywająca rolę Premiera Polski z pewnością wielu graczom z całego świata przybliży nasz kraj.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tekken 8 | Namco Bandai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy