Twórcy popularnych Wormsów zmagają się z ogromnymi problemami

Firma Team17 mierzy się z olbrzymimi problemami? Według najświeższych doniesień jeden z największych wydawców gier wideo w Europie szykuje redukcje etatów dla jakiejś części personelu pracowniczego. Ponadto z przedsiębiorstwem rozstał się prezes firmy. Rozstanie z Michaelem Pattisonem miało odbyć się "w polubowny sposób".

Dosłownie kilka dni temu informowaliśmy na łamach naszego serwisu o zwolnieniach, jakie będą mieć miejsce w Epic Games, firmie odpowiedzialnej za hitową grę Fortnite i słynny silnik Unreal Engine, na którym to bazuje bardzo wiele gier wideo. Redukcje mają dotknąć w tym podmiocie ok. 900 osób.

W przyszłym roku z częścią personelu pożegna się także CD Projekt RED, największy polski producent gier wideo, twórcy Wiedźmina i Cyberpunka 2077. W tym przypadku zwolnienia sięgną ok. 100 pracowników. Wieść tę przekazał swego czasu prezes spółki firmy, Adam Kiciński.

Reklama

Kolejne zwolnienia w gamingu. Tym razem Team17

Brytyjski gigant w branży gier wideo najprawdopodobniej również zmaga się z pewnymi problemami na tej płaszczyźnie. Według raportów Eurogamera i VG247 Team17 szykuje restrukturyzację w swoich oddziałach, która w konsekwencji najprawdopodobniej doprowadzi do redukcji etatów.

W tym przypadku mamy do czynienia (już teraz) z materializacją konkretnych działań. Potwierdzono, iż prezes Team17 Michael Pattison opuścił firmę. Wg. doniesień wszystko odbyło się na polubownych rozmowach i decyzjach. Te same źródła podają, że z pracą w firmie może pożegnać się ok. 50 osób, w większości z działu kontroli jakości w Team17.

Team17 to znany producent i wydawca gier wideo - jeden z największych tego typu podmiotów w Europie. Firma stoi za kultową w branży serią Worms, którą kojarzy praktycznie każdy gracz. Oprócz tego przedsiębiorstwo odpowiada za kilka mniej znanych tytułów: Blasphemous, Overcooked (1 i 2)Hell Let Loose czy Moving Out.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Worms
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy